Troicki ispustio polufinale

[dropcap]ŠENŽEN[/dropcap] Srpski teniser Viktor Troicki izgubio je od Santijaga Hiralda sa 7:6 (8-6), 6:3 u četvrtfinalu turnira iz Serije 250 u Šenženu.

Troicki je propustio veliku šansu u prvom setu – vodio je 5:2 u prvom setu, Kolumbijac se vratio u set, a onda je srpski teniser u taj brejk propustio vođstvo od 5-1, piše B92.

U ranoj fazi drugog seta Hiraldo je napravio brejk, a Troicki je do kraja propustio nekoliko šansi da načini meč neizvesnijim.

Viktor je tako propustio ogromnu šansu, pošto je posljednji put stigao do polufinala na nekom od ATP turnira još u Moskvi 2011. godine, a tada je dogurao i do finala. Sada Troicki nije uspio da nadgradi značajnu pobjedu nad Fererom, ali sada je zaradio 45 ATP bodova.

Hiraldo će u polufinalu igrati sa Tomijem Robredom, koji je u tri seta dobio Andreasa Sepija.