Lajović u glavnom žrijebu Indijan Velsa

Imaće Srbija tri predstavnika u muškoj singl konkurenciji u Indijan Velsu. Društvo Novaku Đokoviću i Viktoru Troickom praviće Dušan Lajović.

Srpski teniser je u drugom kolu kvalifikacija savladao Tobijasa Kamkea (Njemačka) sa 6:4, 6:3.

Nije sve krenulo idealno, jer je Nijemac odmah napravio brejk i poveo sa 2:0. Uspio je Dušan da se vrati, da dva puta oduzme servis protivniku i da povede sa 4:2. Iskusni njemački teniser se nije predavao, uzvratio je istom mjerom i izjednačio (4:4). Poslije dobrog servis gema je Lajović ponovo došao do brejk, odnosno set, lopti. Prvu nije iskoristio, ali jeste drugu za vođstvo u setovima.

U drugom setu je bilo mnogo lakše, brejk u šestom gemu je bio dovoljan za pobjedu i prolazak u glavni žreb Mastersa.

Još uvijek nije poznato ko će mu biti rival u prvom kolu, jer prvo treba da se završe svi kvalifikacioni mečevi.