Đoković u novom finalu Vimbldona!

[dropcap]LONDON[/dropcap] Srpski teniser Novak Đoković po treći put se plasirao u finale Vimbldona, pobjedom nad Bugarinom Grigorom Dimitrovim, rezultatom 6:4, 3:6, 7:6 (2), 7:6 (7).

Novak nije odigrao previše dobar meč protiv Grigora koji ste direktno mogli da pratite na TV B92, ali je uspio da se plasira u finale poslije više od tri sata igre, piše B92.

U borbi za drugu titulu na terenima Ol Ingland Klaba boriće se sa boljim iz drugog polufinalnog meča u kom se sastaju Rodžer Federer i Miloš Raonić

Pored pehara na najprestižnijem teniskom turniru, Đoković će imati motiv više, pošto će eventualnom pobjedom ponovo doći na prvo mjesto ATP liste.

Ovo je bio peti međusobni duel Srbina i Bugarina i četvrta pobjeda Đokovića, dok je Dimitrov jedini trijumf ostvario u Madridu prošle sezone sa 7:6, 6:7, 6:3.

Već od starta meča bilo je primetno da Novak nije u svom elementu, ali je na početku mogao da se osloni na prvi servis, koji je funkcionisao gotovo perfektno.

Iako se slabije kretao i imao određenih problema sa bekhendom i riternom, uspio je da iskoristi nervozu Bugarina koji je igrao prvo GS finale i napravi brejk u petom gemu. Stečenu prednost lako je održavao i poslije samo 27 minuta poveo sa 1-0 u setovima.

Drugi dio igre ličio je na prvi, s tim što je šampion iz 2011. servis rivalu oduzeo u trećem gemu i činilo se da ima potpunu kontrolu. Ipak, nastavio je sa čestim greškama, procenat servisa mu je pao i praktično je sam vratio Dimitrova u meč. Bugarin je prihvatio poklon, poslije prvog napravio i drugi brejk za izjednačenje u setovima.

Treći set bio je jedini bez brejkova, serveri su uspjeli da izdrže do taj brejka u kom je Đoković dva puta poentirao na servis rivala i relativno lako ga dobio (7:2).

Po brejk su razmijenili i u početnoj fazi trećeg seta, da bi Đoković spasao jednu set loptu i izborio taj brejk. U odlučujućem gemu uspio je Novak da neutrališe još tri set lopte, iskoristi činjenicu da se Dimitrov previše klizao i na kraju stigne do pobjede.

Koliko je ovaj meč bio izjednačen, govori ukupan odnos u dobijenim poenima (140:136). Interesantno je da je Novak imao više asova (17:15), ali je Dimitrov zabilježio više vinera (45:48) i neiznuđenih grešaka (26:33).