Stari lisci ispred Fočaka i Čajničana

[dropcap]FOČA[/dropcap] Ekipa “Stari lisci” iz Istočnog Sarajeva pobjednik je drugog memorijala u basketu “Ilija Đurović Ike”, koji je održan u Gradskoj dvorani i na Gradskom stadionu u Foči.

U konkurenciji 28 ekipa iz 6 opština drugo mjesto je osvojila ekipa SZTR “Rinko” iz Foče, a treće je bilo Čajniče.

Pobjedniku je pripala nagrada od 500 KM, drugoplasirani sastav je osvojio 300, a trećeplasirani 200 maraka.

Osim rekreativaca, na turniru su nastupili i košarkaši koji igraju u Premijer ligi BiH i Prvoj ligi Republike Srpske, a za najboljeg igrača je proglašen Nikola Ašanin iz pobjedničkog sastava.

Održano je i takmičenje u bacanju trojki u kojem su učestvovali gledaoci, a najprecizniji je bio Vladimir Mališ, osvojivši nagradu od 50 KM.

Organizator memorijala u čast pokojnog nastavnika fizičkog vaspitanja i velikog fočanskog sportiste Ilije Đurovića bio je Omladinski pokret Foča, uz pokroviteljstvo Opštine Foča.