Četiri medalje Ivane Ninković u Beogradu

[dropcap]BEOGRAD[/dropcap] Ivana Ninković, plivačica banjalučkog Olimpa, osvojila je četiri medalje na mitingu “Beogradski pobednik 2014”.

Ona je proteklog vikenda osvojila zlato na 50 m prsno (33:41), srebro na 100 m prsno (1:15:10) i 200 m prsno (2:42:79), te bronzu na 100 m slobodno (1:01:34).

“Ivana se nalazi u periodu specifičnih priprema i ne očekuju od nje rekorde, a ovo takmičenje je samo usputna stanica za Evropsko prvenstvo, koje će biti održano u Berlinu od 18. do 24. avgusta”, rekao je Željko Panić, trener Ivane Ninković.

U Beogradu je učestvovalo 29 klubova, 141 takmičar iz Bugarske, Turske, Crne Gore, Slovenije, Srbije i BiH.

Mladi plivači banjalučkog 22. aprila takmičili su se na 27. mitingu “Primorje 2014 – Sv. Vid” u Rijeci. U konkurenciji više od 300 takmičara mlađih kategorija iz 20 klubova Hrvatske, Italije, Bosne i Hercegovine, Slovenije i Srbije nadmetali su se Sara Kremenović, Katarina Ćurlik, Jovan Lekić, Nikša Kašćelan, Aleksa Dabić, Luka Šćekić i Miloš Jakovljević.

Lekić je osvojio zlatne medalje na 50 m delfin (33.19) i 100 m delfin (1:14.05) i bronzane medalje na 100 m leđno (1:20.61) i 200 m mješovito (2:49.02), a u ukupnom plasmanu je zauzeo drugo mjesto u kategoriji plivača rođenih 2003. godine i kasnije.