Odbojkaši Srbije pobijedili Australiju

[dropcap]VROCLAV[/dropcap] Odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je danas selekciju Australije sa 3:1 (25:23, 25:22, 22:25, 25:17), u 3. kolu A grupe prvenstva svijeta u Poljskoj.

To je druga pobjeda izabranika selektora Igora Kolakovića, nakon što su prethodno nadigrali Argentinu (3:1), a pretrpjeli poraz u startnom meču protiv domaćina Poljske (3:0).

Današnja utakmica odigrana je u dvorani “Sentenijal” pred oko 3.000 gledalaca, a sudili su Filip Verek iz Francuske i Milan Labasta iz Češke.

Još jednu vrijednu, ali očekivanu pobjedu izvojevali su Kolakovićevi izabranici u Vroclavu.

Savladana je Australija u meču kojem srpski odbojkaši igrali onoliko koliko je potrebno za nova tri boda. Australijanci su se žestoko borili za svaki poen, ali evidentno je bilo da je kvalitet na strani Srbije.

U prvom setu srpski tim je poslije vođstva protivnika od 22:20 napravio seriju 3-0 i potom realizovao prvu meč loptu, u drugom je kod 24:21 iskoristio drugu, da bi u trećem setu poslije izjednačene borbe Australija bila sigurnija, pa je nakon tri vezane servis greške rivala povela sa 23:21 i na kraju smanjila na 2:1 u setovima.

U posljednjem setu srpski odbojkaši ponovo su bili na visini zadatka i bez većih problema osigurali važan uspjeh.

Ranije danas Argentina je bila sigurna protiv Kameruna – 3:0 (25:17, 25:18, 25:23), a u posljednjem meču 3. kola A grupe od 20.15 sati igraju Poljska i Venecuela.

U A grupi sutra je slobodan dan, a narednu utakmicu odbojkaši Srbije igraju u subotu od 16.30 protiv Venecuele.

Ostali parovi su Argentina – Australija (13 sati) i Poljska – Kamerun (20.15).