Zvezda neumoljiva, Bamberg bez rješenja za Dejinu četu

Regionalni šampion Crvena zvezda ostvario je 14. pobjedu u Evroligi, te se tako približio narednoj rundi takmičenja.

Zvezda je kod kuće savladala Bamberg rezultatom 74:60.

Crveno-bijeli su sjano odigrali dvije i po četvrtine, da bi zamalo ispustili 25 poena viška.

Bamberg je tri minuta prije kraja poslije velike serije smanjio na 63:57, ali Simonović je ubacio važne poene poslije skoka u napadu, a potom su Kuzmić i Dženkins osigurali 14. pobjedu srpskog šampiona u elitnom takmičenju.

Iako još uvijek nije matematički osigurala plasman u četvrtfinale Evrolige, sada bi pravo čudo trebalo da se dogodi pa da crveno-bijeli ne uđu u plej-of drugu godinu u nizu.

Čarls Dženkins je bio sjajan sa 18 poena i 4 asistencije, a uz to je imao i ulogu prvog plejmejkera. Simonović je dodao 13 poena i 9 skokova, a Gudurić je uz 12 poena dodao 3 skoka i 4 asistencije.

Na drugoj strani, dvocifren je bio samo Fabijen Kozer sa 21 poenom.

Iako je igrala bez Dangubića i Jovića, Zvezda je fantastično odigrala do sredine treće dionice, pa veoma dobar tim Andree Trinkijerija nije imao šta da traži na parketu. U nastavku su se stvari promijenile, Bamberg je počeo da ubacuje trojke, ali Zvezda je ipak mirno privela meč kraju.

U narednom kolu Zvezda gostuje prvoplasiranom Realu u Madridu, koji je izgubio od Galate 87:84 u četvrtak.