NBA: San Antonio deklasirao Oklahomu za 2:0

[dropcap]SAN ANTONIO[/dropcap] U drugoj utakmici finala plej ofa Zapadne konferencije američke profesionalne košarkaške lige (NBA) San Antonio je jutros na svom terenu deklasirao Oklahomu 112:77 (24:26, 34:18, 33:18, 21:15) i poveo sa 2:0 u seriji u kojoj se igra do četiri pobjede.

Drugu utakmicu finala plej ofa Zapada najjednostavnije je opisati šuterskim parametrima dva tima u drugoj i trećoj četvrtini.

Košarkaši San Antonija u tom periodu pogodili su sedam od 12 “trojki”, a njihovi suparnici nijednu iz 11 pokušaja. Sa linije slobodnih bacanja domaćini su šutirali 16-16, a igrači Oklahome 0-2. Ukupan rezultat u samo ta dva segmenta, dakle, iznosio je nevjerovatnih 37:0!

Oklahoma je kapitulirala i prije nego što je počela poslednja dionica, a najbolja ilustracija te predaje ogledala se u činjenici da su uzdanice Oklahome Kevin Durent i Rasel Vestbruk seli na klupu dva minuta prije kraja treće četvrtine i više nisu ni ulazili u igru.

Sa 22 koša Francuz Toni Parker bio je najefikasniji pojedinac utakmice, ali je briljirao Deni Grin koji je sve svoje poene (21) postigao šutem za tri poena. Pogodio je sedam “trojki” iz deset pokušaja.

Sjajnu partiju pružio je i Tim Dankan sa 14 koševa i 12 skokova, što je njegov 153. “dabl-dabl” učinak u plej ofu. Bolji od njega u plej of utakmica samo je Medžik Džonson koji je na 157 utakmica ostvario dvocifren učinak u dve kategorije.

Sa po 15 poena Durent i Vestbruk bili su najefiksniji pojedinci Oklahome, ali i najveći potrošači lopte. Od 89 šuteva svog tima ka košu protivnika njih dvojica “uzeli” su 40, a pogodili samo 13 puta. Otuda je konačni rezultat utakmice samo logična posljedica svega što se dešvalo na terenu.

Sereija se sada seli u Oklahomu gde će se odigrati dva naredna susreta, a prvi od njih već u noći između nedjelje i ponedjeljka.