Katastrofa Zvezde protiv Pešićeve Barse

Ekipa Crvene zvezde doživjela je najubjedljiviji poraz u ovogodišnjem izadnju Evrolige na gostovanju Barseloni – 88:54 (17:12, 28:12, 17:25, 26:5).

Crveno-beli imaju skor 10-15, tri pobjede manje od osmoplasiranog Makabija, dok Barsa ima osam pobjeda i 17 poraza.

Zvezda se držala samo do polovine druge četvrtine, ostatak meča Barselona je dominirala i sasvim zasluženo je stigla do ubjedljivog trijumfa.

Kratkotrajni trzaj Zvezda je imala krajem treće četvrtine, kada je prišla na 13 poena zaostatka, ali je onda dala samo jedan poen za sedam i po minuta igre, pa je ubjedljiv poraz prerastao u rezultatski debakl.

Crveno-bijelima je bila neophodna pobjeda za nastavak nade da mogu do četvrtfinala Evrolige.

Šampion Srbije je u prvom ovogodišnjem susretu savladao Barselonu u Beogradu 90:82, i stigao tada do prve pobjede u novoj evroligaškoj sezoni.