Džordž produžio nadu Indijani

[dropcap]INDIJANAPOLIS[/dropcap] U nastavku finala plej ofa Istočne konferencije američke profesionalne košarkaške lige (NBA) Indijana je jutros (po našem vremenu) u Indijanapolisu savladala Majami sa 93:90 (22:16, 11:26, 31.15, 29:33) i smanjila vođstvo suparnika na 3:2 u seriji u kojoj se igra do četiri pobjede.

Zahvaljujući Polu Džordžu i Dejvidu Vestu Indijana je “preživjela” petu utakmicu finala plej ofa Istoka i produžila nadu da bi odluka o pobjedniku serije i prvaku Istoka mogla, ipak, da padne u “majstorici” u Indijanapolisu.

Džordž i Vest, kombinovano, postigli su posljednjih 36 koševa svog tima, od čega svih 29 u posljednjoj dionici!

Posebno inspirisan u završnih 12 minuta bio je Džordž koji je postigao 21, od ukupno 37 svojih poena na ovom meču. Fenomenalnom košgeterskom učinku Džordž je dodao 6 ukradenih lopti, 5 skokova i 2 asistencije.

Vest je, uz 19 koševa, imao 9 uhvaćenih, 2 ukradene lopte i 2 asistencije.

Na suprotnoj strani podbacio je najbolji pojedinac Majamija Lebron Džejms postigavši svega 7 koševa, što je njegov najslabiji učinak u karijeri u utakmicama plej ofa. Istina, Džejms je na terenu proveo samo 24 minuta zbog toga što je početkom treće dionice ušao u problem sa ličnim greškama.

Praktično bez Džejmsa teret je pao na Krisa Boša i Dvejna Vejda, ali i pored solidnih izdanja oni nisu uspjeli da ga iznesu do kraja, pa će Majami priliku da okonča ovu seriju imati za dva dana kada će biti domaćin 6. utakmice.