Visoka pobjeda Želje nad Famosom

[dropcap]SARAJEVO[/dropcap] Fudbaleri sarajevskog Željezničara su u prijateljskoj utakmici na stadionu “Grbavica” u nedjelju savladali Famos iz Vojkovića rezultatom 10:0.

Plavi su počeli u sastavu: Antolović – Stanić, Zeljković, Bogdanović, Kvesić – Tomić, Sadiković, Jamak, Baša, Bučan – Bajić.

U 12. minutu Željo je poveo. Kvesić je odlično centrirao, a Edi Baša postigao prvi pogodak. Tri minute poslije Bajić je šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta prošla pored lijeve stative gostujućeg gola. Na 2:0 povisio je Damir Sadiković nakon asistencije Baše. U 22. minuti Sadiković šutira, ali Remić odlično brani.

Nedugo zatim Bajić pokušava, ali je ponovo golman Famosa na visini zadatka. Igrao se 28. minut kada smo vidjeli novi pogodak. Bajić je šutirao i pogodio prečku, a odbijenu loptu u mrežu spremio Edi Baša. Dvije minute poslije Bajić je izašao sam pred golmana gostiju, ali je njegov lob udarac završio preko gola. U 40. minutu Kvesić nakon odlične akcije prolazi po lijevoj strani, odigrava povratnu loptu za Bašu koji preciznim udarcem pogađa nebranjeni dio mreže gola gostiju.

Pred sami kraj prvog dijela puleni Admira Adžema su postigli još dva pogotka. Prvo je u 42. minutu Bajić asistirao Bučanu za 5:0, da bi minut poslije Bučan nakon solo prodora efektno pogodio za 6:0, stoji na službenom sajtu.

Na početku drugog poluvremena Ćeman je zamijenio Antolovića na golu “plavih”. U 51. minutu Baša je nakon solo prodora šutirao, ali je Remić odličnom odbranom sačuvao gol svoje ekipe.

Trostruka izmjena u redovima Željezničara je izvršena u 53. minutu. Igru su napustili Kvesić, Tomić i Bajić, a na teren su izašli Čolić, Kosorić i Turković.

U 57. minutu Jamak je pokušao, a golman gostiju odličnom paradom loptu izbacio u korner. Novo pojačanje “plavih”, Manuel Varea je u igru ušao u 58. minutu umjesto Sadikovića.

Sedmi gol na utakmici gledaoci su vidjeli u 65. minutu, kada je Nedo Turković pogodio. Samo dvije minute poslije ponovo je Turković pogodio, ovaj put na asistenciju Vareae.

Za visokih 9:0 pobrinuo se Argentinac Varea nakon asistencije Bučana. Konačnih 10:0 postavio je svojim drugim golom Huan Manuel Varea u 89. minutu.

Drugi tim slavio u Konjicu

Fudbaleri Željezničara koji nisu igrali protiv Lovćena i Metalurga, pojačani juniorima, savladali su u Konjicu domaći Igman rezultatom 3:2.

Plavi su na poluvremenu vodili sa 2:0 golovima Mekića i Dedića. Na početku drugog dijela domaći su preko Gece i Pribinje izjednačili na 2:2, a konačnih 3:2 je postavio Senad Kašić.

Za Želju su nastup ubilježili: Kjosevski, Dedić, Memija, Hasanović, Hadžović, Hadžiahmetović, E. Sadiković, Kašić, Mekić, Grebenar, Količić, Hasković.