Šamčani na plus 6

[dropcap]BANJALUKA[/dropcap] Fudbaleri Borca iz Šamca u 11. kolu Druge lige Republike Srpske savladali su Mineral sa 5:2 na gostovanju u Banji Vrućici i učvrstili lidersku poziciju.

Poslije ovog trijumfa izabranici Predraga Lukića dva kola prije kraja jesenjeg dijela prvenstva imaju šest bodova prednosti u odnosu na najbliže pratioce, Modriča Maksimu i banjalučki BSK, koji su u ovom kolu remizirali na gostovanjima u Kozarskoj Dubici sa Borcem (2:2), odnosno u Doboju sa Slogom (1:1).

Šamčani su praktično osigurali pobjedu već poslije prvih 25 minuta kada su vodili sa 3:1. Do kraja prvog dijela povećali su prednost na 4:1 i pitanje osvajača bodova bilo je riješeno.

Uspjeh igrača Borca u prvom dijelu sezone još više dobija na vrijednosti kada se zna da kao domaćini nastupaju u selu Donja Dubica. U redovima Šamčana vjeruju da će se na proljeće vratiti na svoj obnovljeni stadion, koji je uništen u majskim poplavama.

U grupi Istok čak tri utakmice završene su neriješenim rezultatom 1:1, a jedna od njih bila je ona u kojoj je vodeća Zvijezda 09 iz Etno-sela Stanišić igrala u Istočnoj Ilidži protiv Famosa.

Ovim remijem je novi drugoligaš zadržao četiri boda prednosti u odnosu na najbliže pratioce, brčansku Lokomotivu, koja ima meč manje, i Rudar iz Ugljevika.

Službenu tabelu Druge lige RS, grupa Istok, pogledajte OVDJE.

Službenu tabelu Druge lige RS, grupa Zapad, pogledajte OVDJE.

Sloga (D) – BSK 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Jovičić u 1, 1:1 Lazendić u 85. minutu.

Stadion: “Luke” u Doboju.

Gledalaca: 50.

Sudija: Velibor Gigović (Gradiška) 7.

Žuti kartoni: Halilović, Ristić, Martić (Sloga, Doboj), Dobrijević (BSK).

Crveni karton: Milan Martić (Sloga, Doboj) u 84. minutu.

Igrač utakmice: Bojan Dobrijević (BSK) 7,5.

Sloga (Doboj): Smajlović 7, Janković 7, D. Vuković 7, Todić 6,5, Filipović 6,5, Halilović 6, Joksimović 6, Martić 5, Ristić 7, Jupić 6,5, Jovičić 7. Trener: Vedran Sofić.

BSK: Dobrijević 7,5, Lazendić 7, Savić 6,5, Lekić 7, Jakovljević 6 (od 74. minuta Ivić -), Stanković 7, Rašić 6, Pejanić 6,5, Damjanović 6,5, Maletić 6 (od 60. minuta Milojević -), Trubajić 7. Trener: Vule Trivunović.

Laktaši – Jedinstvo (Ž) 3:4 (1:3)

Strijelci: 0:1 Milaković u 16, 1:1 Milinović u 27, 1:2 Milaković u 36, 1:3 Kumić u 39, 2:3 Milinović u 67, 2:4 Blagojević u 77, 3:4 Đurić iz penala u 88. minutu.

Stadion: FK Laktaši u Laktašima.

Gledalaca: 150.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 5.

Žuti kartoni: Erceg (Laktaši), Ostojić (Jedinstvo, Žeravica).

Igrač utakmice: Mirko Milaković (Jedinstvo, Žeravica) 8.

Laktaši: Railić 5, Telić 6, Erceg 6, Bajić 6,5, Lovrić 6,5, Glišić 7,5, Surtov 6,5, Đurić 7, Milinović 7 (od 80. minuta Keleman -), Matić 7, Stamenković 6,5. Trener: Miloš Pojić.

Jedinstvo (Žeravica): Marjanović 7, Ostojić 7, Kumić 7,5 Golić 7, Blagojević 7,5 (od 88. minuta Hamić -), Bjelobrk 7, Husić 6 (od 36. minuta Nikolić 7), Kasagić 6,5, Behara 7, Milaković 8 (od 80. minuta Gavrilović -), Sanjicki 7. Trener: Đorđo Grujičić.

Mladost (DS) – Ljubić 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Mirić u 1, 2:0 Mujkić (autogol) u 41, 3:0 Arnautović u 59. minutu.

Stadion: Mladosti u Donjoj Slatini.

Gledalaca: 100.

Sudija: Milan Tadić (Doboj) 7.

Žuti kartoni: Maksimović, Pavlović (Mladost, Donja Slatina), B. Žižak, Lazić (Ljubić).

Igrač utakmice: Velibor Pavlović (Mladost, Donja Slatina) 7,5.

Mladost (Donja Slatina): Lakić -, N. Ilić 7, Kadić 7 (od 76. minuta Karanović -), D. Ilić 7, Simeunović 7, Pavlović 7,5, Tomašević 7 (od 56. minuta Huseinašić 7), Arnautović 7,5, Maksimović 7, Čančarević 7, Mirić 7,5. Trener: Nihad Kadić.

ljubić: Stojčinović 6, Lazić 6, Kovačević 5,5, Mujkić 6,5, B. Žižak 6, Šarčević 6, Deket 6, A. Žižak 5,5, Ćirković 6, Kovač 5,5, Petrović 6. Trener: Goran Kostrešević.

Mineral – Borac (Š) 2:5 (1:4)

Strijelci: 0:1 Arsić u 2, 0:2 Stanković u 9, 1:2 S. Prodić u 19, 1:3 Đorić iz penala u 25, 1:4 Đorić u 40, 1:5 Spasojević u 69, 2:5 Stanković (autogol) u 74. minutu.

Stadion: Minerala u Banji Vrućici.

Sudija: Bojan Panić (Prijedor) 6.

Žuti kartoni: Kovačević, S. Prodić, Simić (Mineral), Stanković, Mićić (Borac, Šamac).

Crveni karton: Jorgovan Simić (Mineral) u 87. minutu.

Igrač utakmice: Zlatko Đorić (Borac, Šamac) 8.

Mineral: Omerović 5, Goranović 6, G. Prodić 5,5, Vučić 5, S. Prodić 5, Simić 5, Popović 6, Stojanović 6, Jotanović 5,5, Kovačević 5 (od 46. minuta Čović -, od 72. minuta Jović -), Gačić 5. Trener: Zoran Dujaković.

Borac (Šamac): Smajić 6, Mićić 7, Ćuraković 7, Stanković 7, Aleksić 7, Arsić 7 (od 70. minuta Đurić -), Veljović 7 (od 59. minuta Milićević -), Brčkalić 7,5, Lukić 7,5, Đorić 8, Spasojević 7,5 (od 83. minuta Paležnica -). Trener: Predrag Lukić.

Omarska – Župa Superpetrol 0:2 (0:0)

Strijelci: 0:1 Radić u 53, 0:2 Ovusu u 85. minutu.

Stadion: FK Omarska u Omarskoj.

Gledalaca: 130.

Sudija: Željko Vukić (Banjaluka) 7.

Žuti kartoni: D. Romanić, Malešević, D. Nišević (Omarska), Kvame Osei, Nimo Narteu, Ovusu (Župa Superpetrol).

Crveni karton: Dejan Romanić (Omarska) u 84. minutu.

Igrač utakmice: Željko Trivić (Župa Superpetrol) 8.

Omarska: Jokić -, Da. Romanić – (od 22. minuta Malešević 6), B. Romanić 6,5, D. Nišević 6, De. Romanić 7, Panić 7, Krecelj 6,5, Grahovac 6, Anđić 6,5, Jaćimović 6 (od 65. minuta Zdjelar -), Višić 6 (od 65. minuta Hrvaćanin -). Trener: Milenko Vuleta.

Župa Superpetrol: Lj. Savić 7, Kvame Osei 6,5, Mijatović 7, Trivić 8, Nimo Narteu 7,5, Topalović 6 (od 69. minuta Malkić -), Radić 7, Došlov 6,5, I. Savić 6,5, Ovusu 7, Gudalo 6. Trener: Ljubiša Vrhovac.

Borac (KD) – Modriča Maksima 2:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Koprivica u 33, 1:1 V. Reljić u 77, 1:2 R. Prljeta u 79, 2:2 Pralica iz penala u 90+4 minutu.

Stadion: Borca u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 200.

Sudija: Duško Puvača (Novi Grad) 5.

Žuti kartoni: V. Reljić, M. Reljić, Pralica (Borac, Kozarska Dubica), N. Prljeta, Pejić (Modriča Maksima).

Crveni kartoni: Nikola Nikić (trener Modriča Maksime) u 90+4 minutu.

Igrač utakmice: Aleksandar Demonjić (Modriča Maksima) 8.

Borac (Kozarska Dubica): M. Reljić 6, Vujičić 7,5, Dalić 6,5 (od 59. minuta Jaćimović 6,5), Kondić 7,5, Burazor 7,5, Bakić 6,5, Pralica 7, Miodragović 7,5, V. Reljić 7 (od 81. minuta Đurašinović -), Adžić 6,5 (od 70. minuta Kušmić -), Marinović 6,5. Trener: Željko Knežević.

Modriča Maksima: Tripić 7, Bojić 7, Buljić 7, Koprivica 7,5, N. Prljeta 6,5 (od 85. minuta S. Sarkić -), Demonjić 8 (od 90. minuta Kojić -), Pejić 6,5, R. Prljeta 7,5, Lukić 7, Đokić 7, Lj. Sarkić 7. Trener: Nikola Nikić.

Ozren – Liješće 4:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Simić u 14, 1:1 Milovac u 29, 2:1 Lukić u 63, 3:1 Pupavac u 75, 4:1 Simić u 79. minutu.

Stadion: “Lužanjak” u Petrovu.

Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac) 7,5.

Žuti kartoni: N. Katanić, Sofrić (Ozren), Milovac (Liješće).

Igrač utakmice: Vladimir Simić (Ozren) 8.

Ozren: Ćuković 7, Sofrić 7 (od 79. minuta Šešlak -), N. Katanić 6,5, Božić 7,5, V. Katanić 7, Simić 8 (od 88. minuta S. Katanić -), Lukić 7,5, Blagojević 7, Stakić 6,5 (od 46. Gavrić 7), Rakanović 7, Pupavac 7,5. Trener: Ljubiša Tripunović.

Liješće: Popratim 5, Milanković 5, Džabić 5,5, Milovac 6, M. Zečević 5,5, B. Zečević 5 (od 46. minuta Bosić 5), Kolunija 5, Milošević 5,5, Stolić 5,5, Malešević 5 (od 79. minuta Grozdanić -), Ždrnja 5,5. Trener: Danimir Milkanović.

Radnički (K) – Glasinac 2011 2:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Lukić u 74, 1:1 Perić u 87, 2:1 B. Lazić u 90+2 minutu.

Stadion: Radničkog u Karakaju.

Sudija: Danijel Perić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Tabalović (Radnički, Kragujevac), Đokić (Glasinac 2011).

Crveni karton: Vuk Jolović (Glasinac 2011) u 90+2 minutu.

Igrač utakmice: Oliver Savić (Radnički, Karakaj) 7.

Radnički (Karakaj): Savić 7, Radomir Jeremić 7, Ćosić 6,5 (od 82. minuta Tanacković -), B. Lazić 7, Milovanović 7, Mehidić 6 (od 65. minuta Vuksić 6), Rade Jeremić 7, Jovanović 6,5, Sačević 6,5, Perić 6,5, Tabalović 6 (od 55. minuta M. Lazić 6). Trener: Vidoje Đurić.

Glasinac 2011: V. Jolović 7, B. Jolović 6, Žugić 6,5, Kreštalica 6,5, Bjelanović 6,5, Živković 7, N. Jolović 6, Arbinja 6 (od 57. minuta Lukić 7), Gavrilović 6,5 (od 62. minuta Gašević 6), Blagojević 6, Đokić 6,5. Trener: Milan Renovica.

Famos – Zvijezda 09 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Vuković u 40, 1:1 Ćeha u 65. minutu.

Stadion: SRC “Famos – Vojkovići” u Istočnoj Ilidži.

Sudija: Milan Tadić (Pale) 6.

Žuti kartoni: Plavšić, Govedarica (Famos), Jović, Živković (Zvijezda 09).

Igrač utakmice: Đorđe Ćeha (Famos) 7.

Famos: Remić 6, V. Lalović 5,5 (od 58. minuta Govedarica 6), Ćeha 7, Plavšić 6, Blažić 6, Močević 6,5, Vitković 6,5, T. Lalović 6, Mičić 5,5 (od 46. minuta Papaz 6), N. Tešanović 6, Šehovac 6. Trener: Vladimir Drinjak.

Zvijezda 09: Jović 6, Kalajdžić 6, Vuković 6,5 (od 85. minuta Bunijevac -), Mašanović 6 (od 77. minuta Grujičić -), Stevanović 6, Dražić 6,5, Janjić 6, Boljanović 6, Vučić 6, Živković 6,5, Milanović 6. Trener: Milorad Savić.

Jedinstvo (BR) – Rudar (U) 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 V. Marković u 26, Gašević u 80. minutu.

Stadion: “Ribin” u Brocu.

Sudija: Marko Taborin (Zvornik) 6.

Žuti kartoni: Makarić, Jović, Janjić (Jedinstvo, Brodac), Ž. Marković, Lukić (Rudar, Ugljevik).

Igrač utakmice: Dejan Lukić (Rudar, Ugljevik) 8.

Jedinstvo (Brodac): Janjić 6, Jovanović 6, Kutlačić 5 (od 46. minuta Spasojević 6), Sekanić 6, Sekulić 6, Mijatović 6, Gašević 7, Makarić 6, Ristić 6 (od 67. minuta Puhalac -), Mitrović 6, Jović 6. Trener: Miroslav Timić.

Rudar (Ugljevik): Lukić 7,5, Bojić 6, Bogićević 6, Ž. Marković 6,5, Todorović 6 (od 63. minuta Lazić -), Cvijić 6, Marinković 6,5, Blagojević 6, Davidović 6,5, V. Marković 6 (od 30. minuta Božić 6), Teodorović 6. Trener: Dragomir Jovičić.

Sloga Junajted – Ilićka 01 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Divljanović u 69. minutu.

Stadion: “Tombak” u Bijeljini.

Sudija: Boško Rakić (Ugljevik) 8.

Žuti kartoni: Mitrović, Delibašić, Čebić (Sloga Junajted).

Igrač utakmice: Milenko Divljanović (Sloga Junajted) 7,5.

Sloga Junajted: D. Jeftić 7, Lukić 6 (od 46. minuta Simić 6), Mitrović 6,5, Stojanović 6,5, Borovčanin 6,5, Čebić 7, Divljanović 7,5, Delibašić 7, Blagić 7, Gusak 6,5 (od 70. minuta Pantić -), Babunović 6,5. Trener: Draženko Jevtić.

Ilićka 01: B. Jeftić 6,5, Grubešić 6, Aleksić 6 (od 73. minuta G. Antunović -), Marković 6, Mehmedbegović 6, Stakić 6, Arsić 6, D. Antunović 6, Šavija 6, Mišković 6, Simikić 6. Trener: Danijel Vukičević.

Lokomotiva – Gorica 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Novak u 21, 1:1 Marković u 49. minutu.

Stadion: FK Lokomotiva u Brčkom.

Sudija: Mladen Simsija (Rogatica) 6,5.

Žuti kartoni: Cvijanović, Jašarević, Jang Ven Đie, Bošković (Lokomotiva), Jović, Karaman, Stojanović, Vuković, Lukić (Gorica).

Crveni karton: Žiko Šešlić (Gorica) u 90. minutu.

Igrač utakmice: Zoran Novak (Gorica) 7.

Lokomotiva: Šešlić 6, Se. Ćumurović 6,5, Marić 6,5, Bošković 6,5, Jašarević 6,5, Marković 6,5, Cvijanović 6,5, Sa. Ćumurović 6, Bojić 6 (od 69. minuta Jurišić -), Trujić 6,5, Jang Ven Đie 6,5. Trener: Vedran Banjanin.

Gorica: Đurić 7, Lukić 7, Maksimović 6,5 (od 60. minuta Petrović 6), Jović 6 (od 46. minuta Tonković 6), Pavlović 7, Miljković 7, Novak 7, Stojanović 6,5, Karaman 6,5, Novaković 6,5, Vuković 7. Trener: Miro Janjičić.

Velež (N) – Mladost (R) 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Pudar u 67, 2:0 Petković u 85. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Gledalaca: 60.

Sudija: Srđan Lubura (Istočno Sarajevo) 7.

Žuti kartoni: Ljubinac (Mladost, Rogatica).

Igrač utakmice: Dalibor Pudar (Velež, Nevesinje) 7,5.

Velež (Nevesinje): Zurovac 7, Radović 7, Petković 7,5, Grujičić 6,5, G. Šiljegović 7, Prodanović 7, Šarenac 7, Knežević 6,5 (od 64. minuta Samardžić -), Pudar 7,5 (od 84. minuta Avdalović -), Milidrag 6,5, Dragović – (M. Šiljegović 7). Trener: Momčilo Šiljegović.

Mladost (Rogatica): Ljubinac 6, Motika 6, Janjić 6, Balčaković 6, Ćaćić 6, Tomić 6,5, Tadić 6, Nerić 6, Đurović 6, Klisura 6, Milovanović 6. Trener: Dragan Jovanović.

Mladost (BS) – Proleter (D) 3:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Rankić u 26, 1:1 Nešković u 50, 2:1 Nešković u 57, 3:1 Nešković 63, 3:2 Dupor u 80. minutu.

Stadion: “Pero Mićanović” u Ugljeviku.

Gledalaca: 70.

Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina) 7.

Igrač utakmice: Marko Nešković (Mladost, Bogutovo Selo) 8,5.

Mladost (Bogutovo Selo): Đokić 6,5, Simić 6,5, Božić 7, Jokić 6,5, G. Simikić 7, D. Simikić 7, Cvjetinović 6,5 (od 68. minuta Jugović -), Marinković 6,5, Lujanović 6 (od 58. minuta Lazarević 6), Kostić 7 (od 70. minuta Kostić -), Nešković 8,5. Trener: Boris Panić.

Proleter (Dvorovi): M. Marković 6, Milošević 6, Ivanović 6, Todorović 6, Janjić 6, D. Marković 5,5 (od 60. minuta Dupor 7), Rankić 7 (od 46. minuta Pejić 6), Jeftić 6 (od 46. minuta Jovanović 6,5), Lakić 6, Bešić 6, Petrović 6,5. Trener: Dragan Matić.