Rijeka nadigrala Dinamo u Superkupu

[dropcap]RIJEKA[/dropcap] Rijeka je sa 2:1 porazila Dinamo na Kantridi i prvi put u istoriji osvojila hrvatski Superkup.

Osvajač Kupa i aktuelni šampion otvorili su novu sezonu domaćeg klupskog fudbala na Kantridi i pritom predstavili sastave s kojima će krenuti u evropsku avanturu sljedeće sedmice, piše Index.

Riječani su golovima novog pojačanja Samardžića i Moisesa savladali “modre” i u svom trećem Superkupu konačno uzeli prvi trofej. Dinamo je ostao na pet, koliko ima i Hajduk.

Pred oko 8.000 ljudi obje ekipe su od početka jurnule po pogodak, a već u 11. minute domaćin, koji je službeno bio gost, poveo je golom igrača koji je tek stigao na Kantridu. Josip Brezovec je ubacio iz slobodnjaka, a Miral Samardžić iz blizine postigao gol za 1:0.

Krstanović je nešto kasnije bio blizu drugog gola, ali se Dinamo uspio vratiti u 39. minutu. Makado je ubacio, a novo “modro” pojačanje u odbrani Sigali glavom zakucao za izjednačenje. Prije odmora Tomečak je bio blizu, ali je Eduardo na golu Dinama pokazao sigurnost.

Na otvaranju drugog poluvremena Dinamo je pritisnuo protivnika, a u 48. minutu Pjaca je, nakon sjajnog udarca Antolića, zatresao stativu.

Izmjenjivale su se prilike do 70. minuta, a onda je Moises na asistenciju Krstanovića vratio vodstvo Rijeke na 2:1. Mogla je pobjeda biti i uvjerljivija, ali je u završnici Dinamo spasio Eduardo.