Real silan na startu, Borusiji derbi protiv Arsenala (FOTO, VIDEO)

[dropcap]MADRID[/dropcap] Najbolji fudbalski timovi Evrope otvorili su sinoć novu sezonu Lige šampiona, a favoriti su uglavnom ispunili očekivanja i zabilježili startne uspjehe.

Branilac titule Real Madrid izrešetao je mrežu švajcarskog Bazela (5:1), Borusija Dortmund dobila je derbi protiv londonskog Arsenala (2:0), dok je Zenit prijatno iznenadio sigurnom pobjedom u Lisabonu protiv Benfike (2:0).

Na meču u Dortmundu starter u domaćoj ekipi bio je srpski defanzivac Neven Subotić, a Miloš Jojić ušao je u igru od 79. minuta.

Juventus i Monako jesu pobijedili, ali su morali da se propisno namuče protiv Malmea (2:0), odnosno Bajera iz Leverkuzena (1:0).

Torinski crno-bijeli su oba gola postigli u drugom poluvremenu preko raspoloženog Karlosa Teveza.

Liverpul umalo nije dobio vruć šamar u susretu sa debitantom, bugarskim prvakom Ludogorecom. Na svom “Enfildu” poveo je prvencem Balotelija u finišu susreta, ali je Ludogorec izjednačio u prvom minutu sudijske nadoknade, da bi kapiten Džerard tri minuta kasnije donio trijumf iz penala (2:1).

U timu domaćina nije nastupio Lazar Marković zbog ranije suspenzije.

Turski Galatasaraj je bio na korak od poraza u susretu s Anderlehtom, za kojeg je do 66. minuta igrao srpski napadač Aleksandar Mitrović, ali je barem malo ublažio revolt navijača izjednačujućim pogotkom Jilmaza u sudijskoj nadoknadi.

S druge strane, veliko slavlje navijačima priredio je Olimpijakos savladavši prošlogodišnjeg finalistu, španskog prvaka Atletiko Madrid. Grci su već poslije pola sata imali vođstvo od 2:0, smanjio je Mandžukić u završnici poluvremena, a sve dileme otklonio je Mitroglu za 3:2.

Grizman je postigao drugi gol za Atletiko u završnici, međutim, zaslužen poraz Španci nisu mogli da izbjegnu.

U vrijednoj pobjedi Olimpijakosa čitav meč odigrao je srpski internacionalac Luka Milivojević.

borusijad_arsenal2-0

Rezultati 1. kola

A grupa:

• Olimpijakos – Atletiko Madrid 3:2 (Masuaku 13, Afelaj 31, Mitroglu 73 – Mandžukić 38, Grizman 86)
  • Juventus – Malme 2:0 (Tevez 59, 90)

B grupa:

• Real Madrid – Bazel 5:1 (Suhi 14. autogol, Bejl 30, Ronaldo 31, Rodrigez 37, Benzema 80 – Gonzales 38)
  • Liverpul – Ludogorec 2:1 (Baloteli 82, Džerard 90+3 penal – Abalo 90+1)