Ratoborni derbi začelja

[dropcap]BANJALUKA[/dropcap] U derbiju začelja devetog kola Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa Zapad, odigranom na dobojskim “Lukama”, domaća Sloga i Župa Superpetrol iz Milosavaca odigrale su neriješeno, 1:1, ali će susret ostati upamćen po čak 5 crvenih kartona.

Svi su dodijeljeni u 39. minutu, kada je sudija Slaviša Mitrović iz Šamca zbog koškanja i upućivanja pogrdnih riječi put u svlačionicu pokazao igraču Sloge Dragomiru Tadiću, fudbalerima Župe Vladimiru Petkoviću i Olegu Damjaniću, te trenerima oba kluba, Vedranu Sofiću i Ljubiši Vrhovcu.

Lider, Borac iz Šamca, ostvario je još jednu ubjedljivu pobjedu savladavši Liješće sa 3:0 i tako sada ima četiri boda prednosti u odnosu na najbliže pratioce. Utisak o korektnoj utakmici pokvario je kapiten domaćih Zoran Stanković, kada je zbog preoštrog starta, u 71. minutu, morao na prinudno hlađenje.

Nekadašnji premijerligaš Modriča Maksima doživio je prvi poraz u sezoni, pošto je u Petrovu poražen od domaćeg Ozrena sa 1:3. Poletarci trenera Nikole Nikića pali su u nastavku, a poraz gostiju najavio je Vladimir Simić, golom već u 47. minutu. Potom je na scenu stupio iskusni lisac Borislav Lukić, koji je sa dva pogotka otklonio svaku dilemu oko ishoda, da bi Aleksandar Demonjić u posljednjim sekundama samo ublažio poraz Modričana, piše Glas Srpske.

U grupi Istok novi drugoligaš Zvijezda 09 iz Etno-sela Stanišić zasjela je na prvo mjesto poslije pobjede u Rogatici, gdje su savladali Mladost sa 1:0.

Do ovog kola vodeća Lokomotiva iz Brčkom na svom terenu je igrala neriješeno 1:1 sa Rudarom iz Ugljevika i izgubila lidersku poziciju.

Laktaši – Ljubić 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Surtov u 16, 1:1 Deket u 80. minutu.

Stadion: FK Laktaši u Laktašima.

Gledalaca: 100.

Sudija: Milan Tadić (Doboj) 7.

Žuti karton: Mujkić (Ljubić).

Igrač utakmice: Goran Deket (Ljubić) 7,5.

Laktaši: Ivančević 7, Telić 6,5, Bursać 6 (od 82. minuta Erceg -), Bajić 7, Lovrić 7, Glišić 7, Surtov 6,5, Đurić 6, Milinović 6 (od 46. minuta B. Keleman 6), Matić 6,5, Stamenković 6 (od 65. minuta Br. Keleman -)

Ljubić: Radulović 7, Kovačević 6,5, Mujkić 7, B. Žižak 7, Deket 7,5, A. Žižak 6, Jovanić 6 (od 87. minuta Kvakić -), Kovač 6, Ćirković 6,5, Petrović 7 (od 85. minuta Modić -), Burdelj 6 (od 60. minuta Malešević -)

Borac (Š) – Liješće 3:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Stanković u 8, 2:0 Curaković u 29, 3:0 Brčkalić u 87. minutu.

Stadion: u Donjoj Dubici.

Sudija: Igor Simić (Modriča) 7.

Žuti kartoni: Curaković (Borac, Š), Ignjatić (Liješće).

Crveni karton: Zoran Stanković (Borac, Š) u 68. minutu.

Igrač utakmice: Zlatko Đorić (Borac, Š) 7,5.

Borac (Šamac): Smajić -, Mićić 7, Curaković 7, Stanković 5, Aleksić 6,5, Arsić 6,5 (od 59. minuta Đurić 6,5), Veljović 7, Brčkalić 7, Lukić 7,5, Đorić 7,5 (od 89. minuta Dujmušić -), Spasojević 7 (od 83. minuta N. Paležnica -)

Liješće: Popratim 6, Milanković 5,5, Zečević 5, De. Milovac 5, Džabić 6, Milićević 5,5 (od 34. minuta Ignjatić 6), Kolunija 5,5 (od 77. minuta Grozdanić -), Milošević 5, Stolić 5 (od 77. minuta Da. Milovac -), Malešević 5, Ždrnja 5,5

Ozren – Modriča Maksima 3:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Simić u 47, 2:0 Lukić u 53, 3:0 Lukić u 79, 3:1 Demonjić u 90. minutu,

Stadion: “Lužnjak” u Petrovu.

Gledalaca: 300.

Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor) 7.

Žuti kartoni: Rakanović, Sofrić, Đurić (Ozren), Radić (Modriča M.).

Igrač utakmice: Borislav Lukić (Ozren) 8.

Ozren: Ćuković 7, Sofrić 7, Stakić 7, N. Katanić 7 (od 85. minuta Ristić -), V. Katanić 7 (od 80. minuta Đurić -), Simić 7,5, Lukić 8, Blagojević 7,5, Gavrić 7 (od 46. minuta S. Katanić 7), Rakanović 7,5, Pupavac 8

Modriča Maksima: Tripić 7, Bojić 6 (od 47. minuta Kojić 6,5), Buljić 6,5, Karamanović 6, Perić 6, S. Sarkić 6,5 (od 46. minuta Demonjić 7), Radić 6 (od 80. minuta M. Lukić -), Prljeta 6, G. Lukić 6,5, Đokić 6,5, Lj. Sarkić 6

Mineral – BSK 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Simić iz penala u 66, 2:0 Vučić u 74. minutu.

Stadion: Minerala u Banji Vrućici.

Sudija: Stojan Vukota (Gradiška) 7.

Žuti kartoni: Jotanović, Prodić, Jovičić, Stojanović (Mineral), Ćutković, Trubajić (BSK).

Crveni kartoni: Miljan Jotanović (Mineral) u 84. minutu Blagoje Kovačević (BSK) u 65. minutu.

Igrač utakmice: Dragan Vučić (Mineral) 7,5.

Mineral: Omerović 7, R. Popović 6,5, Goranović 6, Jovičić 6,5 (od 82. minuta Čović -), Prodić 7, Jotanović 5, Vučić 7,5 (od 89. minuta Jović -), Simić 7 (od 82. minuta Jelić -), M. Popović 7, Stojanović 7, Gačić 6,5.

BSK: Dobrijević 7, Savić 6, Lekić 6,5, Ćutković 6 (od 89. minuta Ivić -), Stanković 6,5, Vujinović 6 (od 68. minuta Pejanić -), Damjanović 7, Kovačević 5, Todorović 6, Zeljković 6,5 (od 80. minuta Malešević -), Trubajić 6.

Sloga (D) – Župa Superpetrol 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Halilović u 22, 1:1 Ovusu u 72. minutu.

Stadion: “Luke” u Doboju.

Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac) 6.

Žuti kartoni: Martić, Janković, Ristić, Halilović, Šućur (Sloga, D), Damjanić, I. Savić – rezervni igrač, Došlov, Mihajlović (Župa SP).

Crveni kartoni: Dragomir Tadić (Sloga, D) u 39. minutu, Vedran Sofić (trener Sloge) u 39. minutu, Vladimir Petković (Župa SP) u 39. minutu, Oleg Damjanić (Župa SP) u 39. minutu, Ljubiša Vrhovac (trener Župe SP) u 39. minutu.

Igrač utakmice: Nimo Narteu Džasper (Župa SP) 7.

Sloga (Doboj): Mutavdžić 7, Janković 6,5, Dragan Filipović 6, D. Vuković 7, Martić 6,5, Ristić 6, Jupić 6, Todić 6, Tadić 5, Jovičić 6 (od 77. minuta V. Vuković -), Halilović 7.

Župa Superpetrol: Lj. Savić 6,5, Kvame Osei 6,5, Damjanić 5, Džasper 7, Topalović 6 (od 63. minuta Došlov -), P. Trivić 6 (od 46. minuta Mihajlović 6,5), Radić 6, Petković 5, Ž. Trivić 7, Ovusu 6,5, Mijatović 6 (od 45. minuta Miljić 6).

Borac (KD) – Jedinstvo (Ž) 4:2 (2:1)

Strijelci: 1:0 Miodragović u 2, 2:0 Pralica u 28, 2:1 Blagojević u 32, 2:2 Golić u 53, 3:2 Pralica u 54, 4:2 Kušmić u 82. minutu.

Stadion: Borca u Kozarskoj Dubici.

Gledalaca: 200.

Sudija: Luka Bilbija (Prijedor) 7,5.

Žuti kartoni: Pekić, Jajčanin (Borac, KD), Husić, Kasagić, Nikolić, Golić (Jedinstvo, Ž).

Igrač utakmice: Zoran Miodragović (Borac, KD) 8.

Borac (Kozarska Dubica): M. Reljić 6, Vujčić 7, Drvenica 6,5 (od 70. minuta Kušmić -), Kondić 7,5, Bakić 7, Pralica 8 (od 80. minuta Marin -), Miodragović 8, Đurašinović 7, V. Reljić 7, Adžić 7,5, Pekić 6,5.

Jedinstvo (Žeravica): Babić 6, Ostojić 7,5, Kumić 6 (od 85. minuta Gavrilović -), Golić 7, Blagojević 7, Bjelobrk 6, Kasagić 7,5, Nikolić 6,5, Behara – (od 27. minuta Husić 6,5, od 77. minuta Vojnović -), Milaković 6,5, Sanjicki 7.

Omarska – Mladost (DS) 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Krecelj u 57, 2:0 Jaćimović u 68. minutu.

Stadion: FK Omarska u Omarskoj.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 7.

Žuti kartoni: De. Romanić, Da. Romanić, N. Nišević (Omarska).

Igrač utakmice: Borislav Grahovac (Omarska) 7.

Omarska: Begović 7, Da. Romanić 6,5, N. Nišević 6,5, B. Romanić 7, D. Nišević 6,5, De. Romanić 6,5 (od 76. minuta Zdjelar -), Panić 7 (od 70. minuta Hrvaćanin -), Krecelj 7 (od 79. minuta Višić -), Grahovac 7, Anđić 7, Jaćimović 7.

Mladost (Donja Slatina): Lakić 7, Đurđević 6,5, N. Ilić 6 (od 88. minuta Karanović -), Kadić 6, D. Ilić 7, M. Ilić 6,5, Simeunović 7, Pavlović 6,5, Maksimović 6,5, Čančarević 7, Mirić 6

Jedinstvo (BR) – Radnički (K) 2:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Maksimović u 41, 0:2 Rade Jeremić u 44, 1:2 Jović iz penala u 51, 2:2 Mijatović u 67. minutu.

Stadion: “Ribin” u Brodcu.

Gledalaca: 50.

Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) 8.

Žuti kartoni: Lukić (Jedinstvo, Br), Radomir Jeremić, Tabalović, Džilić, Savić (Radnički, K).

Crveni karton: Vahid Džilić (Radnički, K) u 78. minutu.

Igrač utakmice: Danijel Mijatović (Jedinstvo, Br) 7,5.

Jedinstvo (Brodac): Gavrić 6, Jovanović 6, Sekanić 6, Krstić 5 (od 46. minuta Kutlačić 7), Gašević 7, Lukić 6, Makarić 5 (od 46. minuta Sekulić 7), Mitrović 6, Jelisić 5 (od 46. minuta Mijatović 7,5), Ristić 6,5, Jović 6,5.

Radnički (Karakaj): Savić 6, Tanacković 6, Radomir Jeremić 7, Milovanović 7, Rade Jeremić 7, Ćosić 6,5, Maksimović 6 (od 81. minuta Jovičić -), Perić 6 (od 56. minuta Lazić 5,5), Sačević 6, Tabalović 5,5 (od 62. minuta Erkić -), Džilić 6.

Mladost (R) – Zvijezda 09 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Grujičić u 84. minutu.

Stadion: Sportsko-rekreacioni centar u Rogatici.

Gledalaca: 100

Sudija: Milan Tomić (Pale) 7

Žuti kartoni: Tomić (Mladost, R), Vučić (Zvijezda 09).

Igrač utakmice: Miloš Jović (Zvijezda 09) 7,5.

Mladost (Rogatica): Ljubinac 7, Janjić 6, Ćaćić 6,5, Urta 6, Tadić 6,5 (od 62. minuta Tomić -), Nerić 6, Đurović 6,5, Klisura 6, Tošović 6, Rosić 6, Rajak 6,5.

Zvijezda 09: Jović 7,5, Kalajdžić 6, Vuković 7, Č. Mašanović 6,5, Bunijevac 6 (od 58. minuta Grujičić 6,5), Šikuljak 6 (od 82. minuta Stevanović -), Vučić 6,5, Milanović 6, Janjić 6,5, Boljanović 6,5, Torbica 6 (od 53. minuta Milić 6).

Sloga Junajted – Glasinac 2011 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Divljanović u 3, 1:1 Gavrilović u 69, 2:1 Borovčanin u 73. minutu.

Stadion: “Tombak” u Bijeljini.

Sudija: Marko Taborin (Zvornik) 7.

Žuti kartoni: Lukić, Čebić, Vasić, Babunović, Divljanović (Sloga j), N. Jolović, Đokić, Đerić, Vujičić, Milinković (Glasinac 2011).

Igrač utakmice: Marko Borovčanin (Sloga j) 8.

Sloga Junajted: Savić 7, Lukić 7, Todorović 7, Stojanović 7, Gusak 7, Borovčanin 8, Čebić 7, Delibašić 7, Ostojić 5 (od 35. minuta Babunović 7), Blagić – (od 28. minuta Vasić 7), Divljanović 7,5

Glasinac 2011: Pajević 7, Žugić 6, B. Jolović 6,5, Gavrilović 6, Đerić 6,5, N. Jolović 7, Đokić 6 (od 78. minuta Papić -), Lukić 6, Živković 6,5, Vujičić 6, Arbinja 6 (od 87. minuta Milinković -)

Famos – Proleter (D) 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Govedarica u 85. minutu.

Stadion: SRC “Famos – Vojkovići” u Istočnoj Ilidži.

Sudija: Danko Butulija (Trebinje) 7.

Žuti kartoni: Govedarica (Famos).

Igrač utakmice: Bojan Govedarica (Famos) 7.

Famos: Remić 6,5, Tambur 6 (od 60. minuta Plavšić 6), Koprivica 6,5, Blažić 6,5, Močević 6,5, Mičić 6 (od 78. minuta Kuljanin -), T. Lalović 6,5, N. Tešanović 6 (od 66. minuta Govedarica 7), M. Tešanović 6,5, Ćeha 6,5, Šehovac 6,5.

Proleter (Dvorovi): Simojlović 6,5, Tomanić 6, Ivanović 6, Todorović 6, Jovanović 6, Lukić 6, Pačavra 6, Dupor 6,5, Rankić 6,5, Jeftić 6, Petrović 6.

Velež (N) – Gorica 1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Šarenac u 7. minutu.

Stadion: Gradski u Nevesinju.

Gledalaca: 150.

Sudija: Bojan Pejić (Sokolac) 7.

Žuti kartoni: Grujičić, Zurovac, Prodanović, Šarenac, Knežević, Kilibarda (Velež, N), Miljković, Tonković, Đurić (Gorica).

Crveni karton: Filip Šipovac (Velež, N) u 88. minutu.

Igrač utakmice: Dušan Šarenac (Velež, N) 7.

Velež (Nevesinje): Zurovac 6,5, Andrić 6,5, Radović 6,5, Petković 7, Grujičić 7, G. Šiljegović 6,5, Prodanović 6,5, Šarenac 7 (od 69. minuta Mrkajić -), Knežević 6,5 (od 85. minuta Šipovac -), Pudar 6,5 (od 63. minuta Samardžić -), Dragović.

Gorica: Đurić 6, Maksimović 6, Lukić 6, Jović 6, Miljković 6, Novak 6, Stojanović, Karaman 6,5, Tonković 6, Vuković 6, Novaković 6

Mladost (BS) – Ilićka 01 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Đurđević u 73. minutu.

Stadion: “Pero Mićanović” u Ugljeviku.

Gledalaca: 120.

Sudija: Danijel Perić (Ugljevik) 7.

Žuti kartoni: Marinković, Simić, D. Simikić, Lujanović (Mladost, BS), Marković, Šavija (Ilićka 01).

Igrač utakmice: Miroslav Đurđević (Mladost, BS) 7.

Mladost (Bogutovo Selo): Đokić 6,5, Simić 6,5, Božić 6,5, Jokić 6,5, G. Simikić 6,5 (od 46. minuta Lazić -), D. Simikić 6,5, Đurđević 7, Marinković 6,5, Lujanović 6,5, Kostić 6,5, Nešković – (od 18. minuta Jovanović 6,5, od 64. minuta Čajlaković -)

Ilićka 01: Vukadinović 6, Aleksić 6, Stankić 6 (od 45. minuta Šavija 6), Mehmedbegović 6 (od 77. minuta P. Simikić -), N. Marković 6,5, G. Antunović 6, Arsić 6, D. Marković 6 (od 80. minuta Mišković -), Rakita 6, D. Antunović 6, Mirić 6.

Lokomotiva – Rudar (U) 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Sa. Ćumurović u 30, 1:1 Da. Lazić u 59. minutu.

Stadion: FK Lokomotiva u Brčkom.

Sudija: Mladen Mirić (Bijeljina) 7.

Žuti kartoni: Tursunović, Nukić, Jašarević, Se. Ćumurović (Lokomotiva).

Igrač utakmice: Darko Lazić (Rudar, U) 7.

Lokomotiva: Ilišković 6,5, Se. Ćumurović 6,5, Marić 6,5, Bošković 6,5, Jašarević 6,5, Nukić 6,5, Sa. Ćumurović 7, Bojić 6,5, Trujić 6,5, Marković 7, Tursunović 6,5

Rudar (Ugljevik): Lukić 6,5, Bojić 6,5, Bogićević 6,5, Cvijić 6,5, Marinković 6,5 (od 85. minuta Todorović -), Dr. Lazić 6,5 (od 46. minuta Stevanović 6,5), Da. Lazić 7, Blagojević 7, Davidović 7, Teodorović 6,5, Marković 6,5 (od 46. minuta Božić 6,5)