Preokret Partizana za prvo mjesto

[dropcap]BEOGRAD[/dropcap] Fudbaleri Partizna pobijkedili su večeras na svom terenu ekipu Čukaričkog sa 4:2 (1:2) u derbi meču petog kola Superlige Srbije.

Partizan se ovim trijumfom izdvojio na čelu tabele, pošto je Crvena zvezda odigrala neriješeno 0:0 protiv Napretka u Kruševcu.

Crno-bijeli su odigrali još jedan “ludi” meč ove sezone i poslije preokreta došli do povoljnog ishoda.

Prednost domaćinu donio je Danilo Pantić poslije 10 minuta igre. Ipak, Čukarički je za sa samo dva minuta preokrenuo na 2:1. Prvo je Nikola Stojiljković glavom prevario golmana Lukača, da bi onda Slavoljub Srnić evrogolom šokirao navijače u Humskoj.

U nastavku meča izabranici Marka Nikolića zaigrali su mnogo bolje i golovima Danka Lazovića u 53, Petra Škuletića u 75. i Predraga Luke u 84. minutu došli do pete pobjede u šampionatu.

Utakmica je počela minutom ćutanja povodom smrti Milana Galića i Joakima Vislavskog, članova čuvenih Partizanovih “beba”.

U ostalim mečevima 5. kola Borac i OFK Beograd odigrali su u Čačku neriješeno (1:1), dok je Radnički iz Kragujevca savladao domaći Voždovac sa 1:0.