Pobjeda i remi “sokolova”

[dropcap]BEČ[/dropcap] Poslije poraza od ruske Mordovije, fudbaleri Slavije odigrali su u dva dana isto toliko utakmica i zabilježili pobjedu i remi.

“Sokolovi” su prvo ubjedljivo savladali austrijskog niželigaša Glandorf sa 5:1, a strateg Dragan Radović dao je priliku novajlijama u taboru “plavo-bijelih” i igračima sa manjom minutažom.

Treću utakmicu na pripremama Slavija je odigrala protiv ekipe iz Mađarske, Puškaš akademije. Gubili su “sokolovi” sa 0:2, ali su uspjeli u drugom poluvremenu da pogocima Nedima Oglečevca i Igora Lambulića iz penala stignu do izjednačenja.

“Ritam je zaista izuzetno jak, ali u novi šampionat moramo ući fizički spremni. Imamo još dosta da radimo na uigravanju linija, ali ove utakmice su izuzetno značajne, jer pokazujemo i dobre i loše strane, tako da znamo na čemu treba da radimo”, istakao je Goran Popović, fudbaler Slavije.