Odličan start Željezničara i Slobode

[dropcap]SARAJEVO[/dropcap] Željezničar je u okviru prvog kola BH Telecom Premijer lige BiH gostovao na Otoci kod FK Olimpic.

Plavi sa Grbavice pobijedili su sa 3:0 zahvaljujući golovima Srđana Stanića (67), Damira Sadikovića (82) i Riada Bajića (90+2).

Za trenere oba tima, Admira Džema i Mirzu Varešanovića, ovo je bila debitantska utakmica u Premijer ligi BiH.

Povratnik u najviši rang takmičenja, tuzlanska Sloboda, slavila je na gostovanju u Travniku, Velež je u Mostaru savladao ekipu Drine iz Zvornika, takođe novog premijerligaša, Mladost je upisala tri boda protiv Borca, a Čelik je remizirao s Vitezom odigravši bez golova, piše Klix.ba.

Čelik i Vitez su na “Bilinom Polju” odigrali poprilično izjednačeno prvo poluvrijeme. Domaći su imali nekoliko prilika, prijetili su i gosti, ali se na odmor otišlo pri rezultatu 0:0. U nastavku utakmice je takođe bilo izglednih šansi, ali ih nijedna ekipa nije uspjela realizovati. Čelik i Vitez su na otvaranju nove sezone upisali po bod.

Mladost je dobro otvorila utakmicu protiv Borca i povela u 21. minutu preko Dabića. Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme. U nastavku utakmice je ekipa Mladosti došla i do drugog gola, a ponovo je stijelac bio Dabić. Svoj drugi pogodak na ovoj utakmici je postigao u 63. minutu.

Na otvaranju nove sezone Velež je ugostio Drinu iz Zvornika. U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali ni izglednih prilika. Početkom drugog poluvremena su “rođeni” došli u vođstvo, a strijelac je u 46. minutu bio Hajdarović. Njegov pogodak je, ispostavilo se na kraju, donio tri boda Veležu.

Sloboda je u svojoj povratničkoj utakmici u Premijer ligi BiH gostovala kod Travnika. Ekipa iz Tuzle je povela u 19. minutu golom Bajraktarevića. Domaći su ostali bez Ćurića, koji je dobio crveni karton u 44. minutu utakmice. Dvije minute kasnije je “pocrvenio” i Varupa. Tuzlaci su nakon prvog poluvremena vodili sa 1:0 i utakmicu držali pod svojom kontrolom. U nastavku je Sloboda bila nadmoćna na terenu, a rezultat toga je bio i drugi pogodak, koji je u 61. minutu postigao Radovanović. Tuzlaci su pobjedu ovjerili trećim golom u 89. minutu, preko Mujkića.

Golova nije bilo ni na meču Slavija – Zrinjski.