Navijač Veleža provocirao Maletića, umalo obračun na tribinama

[dropcap]ŠIROKI BRIJEG[/dropcap] Po teškom i sparnom vremenu, sa 20-ominutnim zakašnjenjem, u kampu “Musa Karačić” na Mostarskom blatu odigrala se prijateljska utakmica između Širokog Brijega i Veleža, u kojoj su gosti iz Mostara pogotkom u 90. minutu pobijedili sa 2:1.

Široki Brijeg, koji je igrao s rezervnim sastavom, poveo je već u 2. minutu sjajnim pogotkom mladog Buhača, a s tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme, javlja Bljesak.info.

U drugom dijelu Velež je djelovao nešto opasnije, a isplatilo im se u 60. minutu kada Haurdić postiže pogodak za 1:1.

Musa je u posljednjih 20-ak minuta uveo nekoliko igrača iz udarnog sastava, no nije bilo promjene rezultata sve do 90. minute kada iz polukontre Velež postiže pobjedonosni pogodak. Strijelac je bio Janičijević.

Trener Širokog Brijega Slaven Musa nije bio zadovoljan učinkom nekih igrača. Bio je vidno nervozan uprkos tome što utakmica nije imala velikog značaja.

Utakmicu je obilježio incident sredinom drugog poluvremena kada je gostujući navijač uvredljivim povicima isprovocirao igrača Veleža Darka Maletića, koji je sjedio na klupi za rezervne igrače.

Maletić je izgubio živce, preskočio ogradu i htio da se fizički obračuna s navijačem. Na tribinu su se takođe popeli i trener Veleža Nedim Jusufbegović, te fizioterapeut Sedin Demić, koji su pokušavali da smire strasti na tribini. I nekoliko igrača “rođenih” je uletjelo na tribinu.

Sudija Antonio Bandić nakratko je prekinuo susret, a nakon kraćeg naguravanja i rasprave utakmica se nastavila.

Isti navijač je nakon nekoliko minuta došao do klupe Veleža i zatim prijetio fizioterapeutu Demiću, a sve je ponovno morao smirivati trener Jusufbegović.

Široki – Velež 1:2 (1:0)