Mladi bh. fudbaleri boljim izvođenjem penala savladali Škotsku

[dropcap]SARAJEVO[/dropcap] Na stadionima u Hrasnici i Vogošći danas su odigrani susreti prvog kola UEFA “U-16” razvojnog mini turnira.

Reprezentacija BiH je u Hrasnici bila bolja od Škotske nakon izvođenja jedanaesteraca. Regularni dio utakmice završen je rezultatom 3:3.

Reprezentativci BiH su poveli u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena golom kapitena Zinedina Mustedanagića iz slobodnog udarca. U drugom poluvremenu Škotska preokreće rezultat golovima Marka Hila u 43. i 55, te Alistera Kutea u 46. minutu.

U 66. minutu Ajdin Mujagić smanjuje prednost Škotske, a u trećem minutu nadoknade Nikola Baban izjednačuje rezultat.

Pristupilo se izvođenju jedanaesteraca u kojem su se izabranici Sakiba Malkočevića bolje snašli. Za BiH penale su pogađali Amar Suljić, Muhamed Mujić, Seid Behram i Srđan Vulić, dok su za Škotsku precizni bili Bler Kid, Džošua Louz i Šon MekKirdi.

Prema pravilima UEFA razvojnih turnira, BiH je osvojila dva boda, a Škotska jedan.

“Bila je ovo vrlo teška utakmica, a i vrijeme je bilo teško za igru. Dječaci iz obje ekipe zaslužuju sve pohvale. Igrali smo protiv fizički moćne ekipe. U prvom poluvremenu smo bili solidni, a u drugom, nakon što smo izmjenili većinu igrača, Škotska je preokrenula rezultat. Ipak, pokazali smo snagu, karakter i kvalitet i došli do izjednačenja. Ovo nam je dobra provjera pred kvalifikacije za EP”, rekao je selektor Malkočević.

“Smatram da smo bili bolji od Škotske. Tehnički smo kvalitetnija ekipa. Stvorili smo više prilika i zaslužili da pobijedimo”, izjavio je nakon utakmice Denis Žerić, reprezentativac BiH.

U drugoj utakmici u Vogošći Azerbejdžan je pobijedio Crnu Goru sa 1:0 autogolom Alekse Đurkovića u 29. minutu.

Turnir se nastavlja sutra susretima BiH – Crna Gora (Vogošća, 16 sati) i Škotska – Azerbejdžan (Hrasnica, 16 sati).