Milan slavio u Parmi poslije goleade

[dropcap]PARMA[/dropcap] Fudbaleri Milana savladali su večeras u Parmi istoimeni domaći tim sa 5:4, u pretposljednjoj utakmici 2. kola italijanske Serije A.

Tim Pipa Inzagija potvrdio je da će nakon razočaravajuće prošle sezone u ovoj imati mnogo značajniju ulogu. Poslije startne pobjede na “San Siru” protiv Lacija, roso-neri su slavili i na vrućem terenu u Parmi, gdje su ostvarili podvig, jer su od 58. minuta igrali oslabljeni jer je kapiten Danijele Bonera morao van terena zbog dva žuta kartona.

Odigrana je izvanredna utakmica sa čak 9 golova, koji su padali kao na traci. Milan je već na poluvremenu imao sigurno vođstvo (3:1), Parma je u nastavku zaprijetila, ali su gosti nastavili sa napadačkom igrom, što im se na kraju isplatilo za slavlje i spektakularnih 5:4.

U posljednjih desetak minuta i domaćin je imao 10 igrača na terenu pošto je defanzivac Felipe dobio drugi žuti karton.

• Parma – Milan 4:5 (Kasano 27, Felipe 51, Lukareli 73. De Skiljo 89. autogol – Bonaventura 25, Honda 37, Menez 45. penal, 79, De Jong 68)