Milan pobedio Rijeku, asistencija Ivanovića za slavlje Zenita, Arsenal ubedljiv u Belorusiji

Nica i Lacio stopostotni, Atletik i Herta na začelju svoje grupe, Planićeva Steaua slavila i u Švajcarskoj, het-trik Fernandesa za pobjedu Lokomotive 3:0

“Priča” u Kazahstanu je završena u prvih 45. minuta. Slavija je povela poslije udarca glavom sa 13 metara Ngadeu-Ngađuija u 18. minutu, a domaćin je izjednačio pred odmor, posle šuta van kaznenog, dobro je intervenisao golman tima iz Praga Kovar, ali je na odbijenu loptu natrčao hrvatski internacionalac Marin Tomasov i smestio je iza njegovih leđa u mrežu za konačnih 1:1.

Srpski internacionalac Nenad Erić branio je ceo meč za domaću Astanu.

Arsenal je u Zvezdinoj grupi sve rešio za početnih 25 minuta kada su Tobdžije iz Londona dale tri gola, dva Volkot i jedan Holding. Nadu Belorusima vratio je golom Mirko Ivanić (1:3), ali sve je bilo jasno kada je u 49. minutu sa penala prednost povisio Žiru.

Lacio je pobedio Varegem sa 2:0, Dušan Basta nije igrao zbog povrede, Sergej Milinković-Savić ušao je u igru u 54. minutu.

2. kola Lige Evrope:

A grupa:

• Astana – Slavija 1:1 (Tomasov 42 – Ngadeu-Ngađui 18)

B grupa:

• Partizan – Dinamo Kijev 2:3 (Ožegović 34, Tavamba 42 – Moraes 54. jedanaesterac, 84, Bujalskij 68)
  • Skenderbeg – Jang bojs 1:1 (Sove 65 – Asale 72)

Poredak:

1. Dinamo Kijev 6
  2. Jang bojs 2
  3. Partizan 1
  4. Skenderbeg 1

C grupa:

• Braga – Bašakšehir 2:1 (Hasan 26, Franserđo 89 – Belozoglu 28)
  • Ludogorec – Hofenhajm 2:1 (Đakov 46, Lukoki 72 – Kaderabek 2)

Poredak:

1. Braga 6
  2. Ludogorec 4
  3. Bašakšehir 1
  4. Hofenhajm 0

D grupa:

• Milan – Rijeka 3:2 (Silva 14, Musaćio 53, Kutrone 90+4 – Akosti 84, Elez 90. jedanaesterac)
  • AEK – Austrija 2:2 (Livaja 28, 90 – Monšein 43, Tažouri 49)

Poredak:

1. Milan 6
  2. AEK 4
  3. Austrija 1
  4. Rijeka 0

E grupa:

• Lion – Atalanta 1:1 (Traore 45 – Gomez 57)
  • Everton – Apolon 2:2 (Runi 21, Vlašić 66 – Adrian 12, Juste 88)

Poredak:

1. Atalanta 4
  2. Apolon 2
  3. Lion 2
  4. Everton 1

F grupa:

• Lokomotiva – Zlin 3:0 (Fernandes 2. jedanaesterac, 6, 17)

G grupa:

• Lugano – Steaua 1:2 (Botani 14 – Budesku 58, Maranao 64)
  • Plzenj – Hapoel Ber Ševa 3:1 (Petržela 29, Kopic 76, Bakoš 89 – Nvakaeme 69)

• Keln – Crvena zvezda 0:1 (Boaći 30)
  • BATE Borisov – Arsenal 2:4 (Ivanić 28, Gordejčuk 67 – Volkot 9, 22, Holding 25, Žiru 49. jedanaesterac)

• Salcburg – Marselj 1:0 (Dabur 73)
  • Konja – Vitoria Gimaraeš 2:1 (Araz 24, Milošević 48 – Hurtado 74)

Poredak:

1. Salcburg 4
  2. Marselj 3
  3. Konja 3
  4. Vitoria Gimaraeš 1

J grupa:

• Ostersund – Herta 1:0 (Nuri 23. jedanaesterac)
  • Atletik Bilbao – Zorja 0:1 (Karatin 26)

Poredak:

1. Ostersund 6
  2. Zorja 3
  3. Herta 1
  4. Atletik Bilbao 1

K grupa:

• Nica – Vitese 3:0 (Plea 16, 81, Sent-Maksim 45)
  • Lacio – Varegem 2:0 (Kaisedo 18, Imobile 90)

Poredak:

1. Lacio 6
  2. Nica 6
  3. Varegem 0
  4. Vitese 0

L grupa:

• Zenit – Real Sosijedad 3:1 (Rigoni 5, Kokorin 24, 60 – LJorente 41)
  • Rozenborg – Vardar 3:1 (Bendtner 25. jedanaesterac, Konradsen 56, Hedenstad 68, – Felipe 90+1)