Malo jači trening BiH protiv Santosa

[dropcap]GARUŽA[/dropcap] Fudbalska reprezentacija BiH je sinoć u brazilskoj Garuži (Guaruja) odigrala posljednju kontrolnu utakmicu protiv mladog tima brazilskog Santosa i slavili pobjedu rezultatom 5:1, javlja Anadolu Agency (AA).

Reprezentacija BiH je susret započela u sastavu: Asmir Begović, Mensur Mujdža, Ermin Bičakčić, Sead Kolašinac, Sejad Salihović, Senad Lulić, Anel Hadžić, Haris Medunjanin, Izet Hajrović, Zvjezdan Misimović i Vedad Ibišević.

Na klupi su bili rezervisti Jasmin Fejzić, Asmir Avdukić, Toni Šunjić, Seniad Ibričić, Ognjen Vranješ, Tino Sušić, Avdija Vršajević i Edin Višća, dok Miralem Pjanić, Emir Spahić, Muhamed Bešić i Edin Džeko nisu bili u konkurenciji za sastav u ovoj utakmici.

Izet Hajrović je na asistenciju Senada Lulića u 34. minutu susreta “Zmajeve” doveo u vođstvo 1:0. Vedad Ibišević je u 41. minutu iskoristio gužvu u šesnaestercu protivnika nakon blokiranog udarca Hadžića i povećao vodstvo na 2:0. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Ibišević je na još jednu asistenciju Lulića postigao gol za 3:0.

U drugom poluvremenu priliku da zaigraju dobili su Ibričić, Sušić, Višća, Vršajević i Šunjić.

Na asistenciju Ibričića, Lulić je u 62. minutu povećao prednost na 4:0. Pogodak za 5:0 postigao je Višća u 78. minutu susreta.

Utješni gol za Santos je u 90. minutu postigao Žoao Igor.

Mladi i rastrčani, te tradicionalno talentovani fudbaleri brazilske ekipe bili su veoma dobar takmac za brušenje forme pred Mundijal.

Odlukom Stušnog štaba reprezentativci BiH će sutra imati slobodan dan.

Specijalni izvještač AA za SP javlja da se predsjednik N/FS BiH Elvedin Begić na pauzi između poluvremena na tribinama pridružio i pozdravio navijače BiH koji su stigli iz Australije, Kanade i Amerike kako bi u Brazilu bodrili “Zmajeve”. Navijači su aplauzom i ovacijama pozdravili ovaj gest Begića.

Reprezentacija BiH je u toku priprema za svoj prvi nastup na SP u SAD-u odigrala dvije prijateljske utakmice protiv selekcija Obale Slonovače i Meksika i u oba meča slavila pobjede rezultatom 2:1, odnosno 1:0.

Prvi nastup na Svjetskom prvenstvu bh. selekcija igra 15. juna protiv Argentine, a u grupi će se za prolaz u dalju fazu takmičenja boriti i sa Nigerijom i Iranom.