Liverpul se mučio protiv Sautemptona

[dropcap]LIVERPUL[/dropcap] Fudbaleri Liverpula pobijedili su danas na svom terenu Sautempton sa 2:1 (1:0) u prvom kolu Premijer lige.

Liverpul je teže nego što se očekivalo došao do trijumfa na otvaranju sezone, a igrači Sautemptona mogu da žale što u drugom poluvremenu nisu iskoristili nekoliko izglednih šansi da savladaju golmana Minjolea.

Golove za tim sa “Enfilda” postigli su Rahim Sterling u 23. i Danijel Staridž u 80. minutu, dok je strijelac za goste bio Natanijel Klajn u 56. minutu.

Debi u Premijer ligi zabilježio je srpski reprezentativac Dušan Tadić, koji je odigrao odličan meč i atraktivnim potezom asistirao Klajnu kod izjednačenja. Tadić je petom proigrao Klajna, kojem nije bilo teško da “zakuca” loptu u protivničku mrežu.

Za razliku od njega, Lazar Marković nije bio ni na klupi Liverpula.

Od 17 sati sastaju se Njukasl i Mančester Siti, dok je sutra na programu meč Barnli – Čelsi (21).