Lakić pokazao 18 žutih i 4 crvena kartona

[dropcap]TREBINJE[/dropcap] Fudbaleri Leotara slavili su pobjedu rezultatom 1:0 protiv Proletera, ali je u prvom planu bio glavni sudija Goran Lakić iz Brčkog koji je pokazao 18 žutih i 4 crvena kartona!

Svojim suđenjem izazivao je smijeh i bijes u isto vrijeme, mahao kartonima bez ikakvog kriterijuma, pokazivao greškom crvene kartone, pa se ispravljao, prekid od pet minuta u prvom poluvremenu je nadoknadio kao dva minuta, a svirao kraj nakon 30 sekundi.

Ko nije posmatrao utakmicu i vidio kao su podijeljeni kartoni, mogao bi pomisliti da se na “Policama” vodio rat, a viđen je svega jedan grublji prekršaj.

“Pribojavao sam se ove utakmice i znao da ću teško motivisati ekipu jer tako obično biva u utakmicama gdje se sastaju prvi i posljednji na tabeli. Proleter je bolja ekipa nego što pokazuje bodovni saldo, ali mi smo ti koji su podbacili i pitanje pobjednika rješavali na kraju. ‘Kartonijadu’ ne bih komentarisao”, rekao je Damjan Ratković, trener Leotara, za Glas Srpske.

Trener gostiju Nebojša Đekanović samo je prošao pored predstavnika medija uz opasku: “Ništa”.

Leotar – Proleter 1:0 (0:0)

Strijelac: 1:0 Popović u 76. minutu.

Stadion: “Police” u Trebinju.

Gledalaca: 400

Sudija: Goran Lakić (Brčko) 5.

Žuti kartoni: Šešelj, Stojanović, Deretić, Aćimović, Milošević, Jeknić, Cimirot, Kukrika (Leotar), Galamić, Panić, Kondić, Lale, Milkanović, V. Marković, S. Marković (Proleter).

Crveni kartoni: Šešelj (Leotar), Kondić, Lale, Mujčić (Proleter).

Igrač utakmice: Dejan Popović (Leotar) 6,5.

Leotar: Kukrika 6, Papaz 6 (od 75. minuta Dmitrović 6), Milošević 6,5, Šešelj 6, Aćimović 6, Cimirot 6, Popović 6,5, Zečević 6, Stojanović 6 (od 86. minuta Tasovac -), Todorović 6 (od 34. minuta Deretić 6), Jeknić 6.

Proleter: Milkanović 5,5, Lale 5, Kondić 5, Mujčić 6, Popović 5,5, Panić 5 (od 54. minuta Popović 5), V. Marković 5 (od 61. minuta S. Marković 5), Ignjić 5, Gavrić 5 (od 81. minuta Petrović), Galamić 5, Mahmutović 5.