Kolumbija sjajna i bez Falkaa

[dropcap]BELO HORIZONTE[/dropcap] Fudbalska reprezentacija Kolumbije pobijedila je večeras u Belo Horizonteu selekciju Grčke sa 3:0 u utakmici prvog kola C grupe na Svjetskom prvenstvu.

Selekcija Kolumbije je pokazala da i bez jednog od najboljih napadača na svetu, Radamela Falkaa, ima veoma kvalitetan sastav i da može do uspjeha na Mundijalu.

Ipak, vjerovatno ni najveći optimisti među navijačima Kolumbije nisu mogli da pretpostave da će ovako ubjedljivo stići do bodova.

Već u petom minutu je defanzivac Pablo Armero iskoristio gužvu u kaznenom prostoru gostiju i pomalo traljavim, ali preciznim udarcem zatresao mrežu.

Pokušali su Grci da odgovore poslije primljenog gola, ali je Kolumbija znala da neutrališe sve napade, da bi Teofilo Gutijerez golom u 58. minutu najavio konačan ishod. Trijumf Kolumbijaca “zapečatio” je Džejms Rodrigez.

Druga utakmica ove grupe igra se u nedjelju u tri ujutru po srednjeevropskom vremenu, a sastaju se Obala Slonovače i Japan u Resifeu.

Meč je odigran na stadionu Mineirao u Belo Horizonteu pred 58.000 gledalaca, a sudio je Amerikanac Mark Gajger.

Strijelci: Pablo Armero u 5, Teofilo Gutijerez u 58. i Džejms Rodrigez u 3. minutu sudijske nadoknade.

Kolumbija: Ospina, Zapata, Jepes, Sančez, Arijas, Meija, Džekson, Rodrigez, Kvadrado, Ibarbo, Zuniga.

Grčka: Karnezis, Manijatis, Manolas,Samaras, Karagunis, Fetfacidis, Torosidis, Mitroglu, Sokratis, Holevas, Kacuranis.