Kolašinac postigao najbrži autogol u istoriji SP

[dropcap]BRAZILIJA[/dropcap] O okviru grupne faze Svjetskog prvenstva koje se ove godine održava Brazilu, za četiri dana je odigrano ukupno 11 utakmica, a nijedna od njih nije završena neriješenim rezultatom, piše Anadolu Agency (AA).

Najveći broj golova zabilježen na utakmici između Holandije i aktuelnog svjetskog prvaka Španije. Holanđani su deklasirali “Crvenu furiju” savladavši je s visokih 5:1.

Visoke pobjede zabilježile su takođe i reprezentacije Kolumbije i Francuske, koje su svoje protivnike, Grčku i Honduras, savladale s visokih 3:0. Najmanje golova zabilježeno je u susretu grupe “A” između Meksika i Kameruna, gdje je strijelac jedinog pogotka na utakmici bio Meksikanac Oribe Perlata.

U 11 susreta postignuto je ukupno 37 golova, među kojima 3 autogola, kao i 4 pogotka postignuta nakon regularnih 90 minuta utakmice. Autogolove su zabilježili Marselo u susretu protiv Hrvatske, igrač Hondurasa Valjaderas protiv Francuske, te Sead Kolašinac u sinoćnjem susretu BiH i Argentine.

Autogol Kolašinca u trećem minutu susreta najraniji je pogodak na ovogodišnjem Mundijalu, a ujedno i najraniji autogol u istoriji svjetskih prvenstava.

Najbrži preokret na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Brazilu zabilježila je reprezentacija Obale Slonovače, koja je u prvom poluvremenu gubila od Japana rezultatom 1:0, da bi golovima Vilfrida i Žervinja u 64. i 66. minutu uspjela preokrenuti rezultat i zabilježiti pobjedu.

Danas su na rasporedu susreti između Njemačke i Portugala, Irana i Nigerije, te Gane i SAD-a.