Kanonada Kozare

[dropcap]GRADIŠKA[/dropcap] Fudbaleri Kozare ostvarili su ubjedljivu pobjedu protiv Proletera rezultatom 6:1.

Bio je ovo osmi poraz Teslićana, koji poslije deset odigranih kola i dalje čvrsto drže “fenjer” na prvoligaškoj tabeli.

Malobrojni navijači gostiju na stadionu u Gradišci razvili su transparent sa porukom “Uprava napolje”, a ubrzo nakon golova kapitena Kozare Zlatana Bosnića i vođstva od 2:0 u 18. minutu oni su napustili stadion ostavivši transparent. Razigrana Kozara poslije pola sata igre vodila je rezultatom 5:0, a golovi su padali kao “na traci”.

Već u drugom minutu Zlatan Bosnić doveo je domaćina u vođstvo, da bi u periodu od 18. do 30. minuta fudbaleri Kozare postigli četiri pogotka. U finišu prvog poluvremena Gradiščani su ostali sa igračem manje na terenu jer je isključen štoper Branko Ojdanić nakon neopreznog starta nad Dejanom Gavrićem.

U nastavku utakmice domaći su “smanjili gas”, a počasni gol za goste postigao je Vladimir Marković.

Statistika

Kozara – Proleter 6:1 (5:0)

Strijelci: 1:0 Bosnić u 2, 2:0 Bosnić u 18, 3:0 Škorić u 21, 4:0 Maksimović u 24, 5:0 Maksimović u 30, 5:1 Marković u 50, 6:1 Bosnić u 66. minutu.

Stadion: Kozare u Gradišci.

Gledalaca: 200.

Sudija: Dražen Vasiljević (Doboj) 7.

Žuti kartoni: Škorić, Berić, Šuka (Kozara), Panić, Mahmutović, Petrović (Proleter).

Crveni karton: Branko Ojdanić (Kozara) 38. minutu.

Igrač utakmice: Zlatan Bosnić (Kozara) 8.

Kozara: Trkulja 7, Škorić 7 (od 46. minuta Makitan 7), Gigović 7, Bosnić 8, Vukalović 7, Maksimović 8, Srndović 7 (od 46. minuta Šuka 7), Ojdanić 7, Gavrić 7 (od 72. minuta Stevandić -), Berić 7, Šatara 7.

Proleter: Milkanović 5, Lale 5 (od 75. minuta Marković -), Kondić 6, Ignjić 5, Panić 6, Marković 7, Perović 5 (od 49. minuta Osmić 5), Gavrić 5 (od 40. minuta Petrović 5), Radonjić 5, Mahmutović 5, Osmić 5.