Holandija treća, Brazil ponovo loš

[dropcap]BRAZILIJA[/dropcap] Fudbalska reprezentacija Holandije osvojila je večeras treće mjesto na Svjetskom prvenstvu, pošto je u Braziliji ubjedljivo savladala selekciju Brazila sa 3:0.

Početak meča ličio je na duel Brazilaca i Nijemaca u polufinalu Mundijala, kada su “karioke” doživjele katastrofu.

Večeras je Brazil primio prvi gol već u trećem minutu, a strijelac je bio Robin van Persi iz penala koji je dosuđen nakon prekršaja na Arjenu Robenu.

Dejli Blind je u 17. minutu iskoristio novu lošu reakciju odbrane domaćeg tima i potvrdio trijumf Holandije u borbi za ““utješnu nagradu”.

Tačku na trijumf stavio je Džordžinjo Vijnaldum pogotkom u 90. minutu.

Holandija je na taj način prvi put završila Mundijal bez poraza, pošto je zabilježila 5 pobjeda i 2 neriješena rezultata – protiv Kostarike i Argentine.

Danas će se u Rio de Žaneiru u finalu Mundijala sastati reprezentacije Njemačke i Argentine. Taj meč se igra na stadionu “Marakana” od 21 sat po srednjeevropskom vremenu.