Hanover za 3 minute srušio Šalke

[dropcap]BERLIN[/dropcap] Fudbaleri Hanovera savladali su danas ekipu Šalkea sa 2:1, dok su Herta i Verder odigrali neriješeno 2:2, u utakmicama 1. kola njemačke Bundes lige.

Hanover je do startnih bodova došao nakon velikog preokreta. Huntelar je donio prednost gostima iz Gelzenkirhena na samom početku drugog poluvremena, ali je domaćin u nastavku zaigrao angažovanije, pa je u roku od tri minuta dva puta zatresao protivničku mrežu i zasluženo stigao do trijumfa.

Herta je u Berlinu imala vođstvo od 2:0 protiv Verdera, ali umalo da ostane praznih ruku. Gosti iz Bremena za samo dvije minute izjednačili su rezultat, a u završnici propustili još par izglednih šansi.

Ajntraht je u Frankfurtu zabilježio minimalnu pobjedu protiv Frajburga (1:0), u čijem timu je srpski defanzivac Stefan Mitrović presjedio na klupi. Hofenhajm je bio siguran protiv Augsburga (2:0).

Povratnik u elitu, tim Kelna, odigrao je kod kuće protiv Hamburgera bez golova.