Gromovi prekinuli susret Engleske i Hondurasa

[dropcap]MAJAMI[/dropcap] Pripremajući se za predstojeće Svjetsko prvenstvo u fudbalu reprezentacije Engleske i Hondurasa igrale su sinoć, u prijateljskom meču u Majamiju, neriješeno – 0:0.

Nesvakidašnja situacija dogodila se u 23. minutu kada je glavni sudija meča Rikardo Salasar prekinuo utakmicu i igrače poslao u svlačionicu.

“Morao sam da prekinem meč iz bezbjednosnih razloga, jer su na manje od dva kilometra od stadiona udarali gromovi”, rekao je Salazar.

Susret je nastavljen poslije pauze od 43 minuta, ali nije bilo golova iako su Englezi imali igrače više od 66. minuta, kada je isključen Brajan Bekel zbog udaranja Lejtona Bejnsa.

Za obje reprezentacije to je bila posljednja provjera pred Mundijal u Brazilu koji počinje 12. juna, a završava 13. jula.

Engleska je svrstana u grupu D u kojoj su još reprezentacije Italije, Urugvaja i Kostarike, dok će protivnici Hondurasu u grupi E biti Francuska, Ekvador i Švajcarska.