Džerard: Možemo da ponovimo uspjeh iz 2005.

[dropcap]LIVERPUL[/dropcap] Fudbaler Liverpula Stiven Džerard rekao je danas da jedva čeka da ponovo zaigra u Ligi šampiona i da se nada da će ponoviti uspjeh iz 2005. kada je tim sa “Enfilda” osvojio pehar.

Liverpul je do pete titule prvaka Evrope došao prije 9 godina nakon što je u istorijskom finalu u Istanbulu, nakon preokreta, savladao Milan poslije boljeg izvođenja penala.

“Kada gledate Ligu šampiona, a niste učesnik, naravno da postoji ljubomora i zavist. To je najjače takmičenje na svijetu, u kojem igraju najbolji igrači. Svaki fudbaler sanja da osvoji pehar Lige šampiona. Ja sam imao tu priliku, ali želim ponovo da igram i osjetim himnu tog takmičenja. Vjerujem da možemo svakoga da pobijedimo, a cilj je osvajanje pehara”, rekao je Džerard, a prenosi Skaj Sport.

Liverpul će poslije četiri godine ponovo igrati u najačem evropskom takmičenju, a rivali u B grupi biće mu aktuelni šampion Evrope madridski Real, švajcarski Bazel i bugarski Ludogorec.

Tim Brendana Rodžersa prvi meč igra 16. septembra na “Enfildu” protiv Ludogoreca.