Druge fudbalske lige Republike Srpske (2. kolo)

[dropcap]BANJALUKA[/dropcap] Fudbaleri Ljubića u drugom kolu Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa Zapad, pobijedili su starog rivala, banjalučki BSK sa 2:1 (0:1).

Gosti su poveli u 15. minutu golom Nemanje Todorovića i imali su prednost sve do 68. minuta. A, onda su Prnjavorčani za samo sedam minuta došli do preokreta. Strijelac oba gola bio je Boris Žižak, koji je iskoristio dva jedanaesterca

Igranje rukom jednog gostujućeg igrača u svom šesnaestercu, a nešto kasnije prekršaj nad igračem Ljubića, bili su povod da arbitar Slađan Lazarević dosudi najstrože kazne. Banjalučani su protestovali, baš kao i u posljednjim sekundama susreta, kada im je poništen gol zbog, po mišljenju arbitara ofsajd pozicije.

Utakmica je odigrana po kišovitom vremenu, na vodom natopljenom terenu, pa je bila na granici regularnosti. Koliko je na ovom susretu bilo izraženo rivalstvo aktera najbolje potvrđuje i podatak da je arbitar pokazao čak 11 žutih kartona, piše Glas Srpske.

Utakmica u Doboju između Sloge i Minerala iz Banje Vrućice odgođena je, zbog loših vremenskih prilika. Službena lica i kapiteni ekipa bili su saglasni u ocjeni da na poplavljenom terenu ne postoje uslovi za regularni početak utakmice. Meč komšijskih rivala biće odigran u srijedu na stadionu “Luke” u Doboju.

U grupi Istok fudbaleri brčanske Lokomotive savladali su Velež iz Nevesinja sa više nego ubjedljivih 6:0 i zasjeli na prvo mjesto.

Poslije dva kola u obje grupe maksimalan učinak imaju samo dvije ekipe, Ljubić i Modriča Maksima.

Ovdje možete pogledati službene tabele grupe ISTOK i grupe ZAPAD.

Ljubić – BSK 2:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Todorović u 15, 1:1 B. Žižak iz penala u 68, 2:1 B. Žižak iz penala u 74. minutu.

Stadion: “Borik” u Prnjavoru.

Gledalaca: 50.

Sudija: Slađan Lazarević (Petrovo) 7.

Žuti kartoni: Segić, Mujkić, B. Žižak, Šarčević, Ančić (Ljubić), Damjanović, Ćutković, Kovačević, Savić, Jakovljević, Lekić (BSK).

Igrač utakmice: Boris Žižak (Ljubić) 7,5.

Ljubić: Radulović 7, Ćirković 7, Mujkić 7,5, B. Žižak 7,5, Kovač 7 (od 82. minuta Kostrešević -), Ančić 7 (od 86. minuta Vasilić -), Deket 7, Šarčević 7, Segić 7,5, Jovanić 7 (od 63. minuta Lazić -), Burdelj 7.

BSK: Dobrijević 7, Kovačević 6,5, Trubajić 7, Ćutković 6,5, Lekić 7, Savić 7, Rašić 6,5, Pejanić 6 (od 65. minuta Jakovljević -), Damjanović 7, Stanković 6,5, Todorović 7.

Laktaši – Ozren 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Erceg u 15, 2:0 Stamenković u 79. 3:0 Surtov u 90. minutu.

Stadion: FK Laktaša u Laktašima.

Gledalaca: 150

Sudija: Miloš Kovačević (Prijedor) 7.

Žuti kartoni: Đurić, Džonlić, Lovrić, Stamenković, Surtov (Laktaši), Ćuković, Sofrić, Blagojević, Rakanović (Ozren).

Igrač utakmice: Danijel Đurić (Laktaši) 8.

Laktaši: Džonlić 7, Telić 7, Erceg 7,5 (od 56. minuta Vujaković 7,5), Bursać 7,5, Bajić 7,5, Lovrić 7,5, Glišić 8 (od 89. minuta Br. Keleman -), Đurić 8, Milinović 7,5 (od 80. minuta Surtov -), Matić 7,5, Stamenković 7,5.

Ozren: Ćuković 6, Božić 6, Rakanović 6,5, Sofrić 6,5, Pupovac 6,5, Blagojević 6,5, Simić 6,5, Gavrić 6,5, V. Katanić 6,5, N. Katanić 7, Stakić 6 (od 79. minuta Đukić -).

Župa SP – Jedinstvo (Ž) 0:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Blagojević u 36, 0:2 Husić u 54, 0:3 Milaković u 57. minutu.

Stadion: Sportski centar “Župa” u Milosavcima.

Gledalaca: 100.

Sudija: Željko Vukić (Banjaluka) 7.

Žuti kartoni: Topalović (Župa Superpetrol), Bjelobrk, Nikolić (Jedinstvo, Žeravica).

Igrač utakmice: Dalibor Kasagić (Jedinstvo, Žeravica) 7,5.

Župa Superpetrol: Đurić 5, Šteković 5, Damjanić 5, Gudalo 5 (od 53. minuta Sekimić 5), Topalović – (od 28. minuta Marković 6), Radić 6, Petković 5,5, Miljić 6, Trivić 6, Malkić 5 (od 61. minuta Savić -), Došlov 6.

Jedinstvo (Žeravica): Babić 7, Tomić 7,5, Berić 7,5, Blagojević 7 (od 90. minuta Hamzić -), Husić 7 (od 80. minuta Kumić -), Bjelobrk 7, Kasagić 7,5, Nikolić 7, Behara 7 (od 84. minuta Golić -), Milaković 7, Sanjicki 7.

Liješće – Borac (KD) 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Kolunija u 65, 2:0 Ignjatić u 90. minutu.

Stadion: Gradski u Brodu.

Gledalaca: 500.

Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor) 7.

Žuti kartoni: Marjanović, Bosić, Ignjatić, Stolić, Miličević (Liješće), Bakić, Dalić, Burazor (Borac, Kozarska Dubica).

Crveni karton: Nikola Đurašinović (Borac, Kozarska Dubica) u 85. minutu.

Igrač utakmice: Slaviša Marjanović (Liješće) 7,5.

Liješće: Popratim -, Milanković 7, Ždrnja 7, Kalabić 7,5, Marjanović 7,5, Džabić 7, Malešević 7, Bosić 7 (od 85. minuta Trutina -), Kolunija 7 (od 72. minuta Ignjatić -), Milovac 7 (od 54. minuta Stolić 7,5), Miličević 7.

Borac (Kozarska Dubica): Raljić 7, Pekić 6,5, Radaković 7, Dalić 7, Marković 6,5, Vučić 6, Burazor 7, Kušmić 6,5 (od 66. minuta Trifunović -), Reljić 6,5 (od 69. minuta Dragović -), Bakić 6,5, Pralica 5.

Mladost (DS) – Modriča Maksima 1:3 (0:0)

Strijelci: 0:1 Demonjić u 71, 0:2 Demonjić u 77, 1:2 Mirić u 87, 1:3 Lukić u 90. minutu.

Stadion: Mladosti u Donjoj Slatini.

Gledalaca: 200.

Sudija: Aleksandar Railić (Banjaluka) 7.

Žuti kartoni: Tešić, Čančarević (Mladost, Donja Slatina), Koprivica (Modriča Maksima).

Igrač utakmice: Aleksandar Demonjić (Modriča Maksima) 8.

Mladost (Donja Slatina): Lakić 6, Kadić 6, D. Ilić 6, Huseinbašić 6, Simeunović 6 (od 46. minuta Mirić 6,5), Tomašević 6 (od 46. minuta M. Ilić 6), Tešić 6,5, Arnautović 6, Čančarević 6, Maksimović 6, Zorić 6 (od 75. minuta Pavlović -).

Modriča Maksima: Tripić 7, Bojić 7, Koprivica 6,5, Kojić 7,5, Perić 6,5, S. Sarkić 7 (od 56. minuta Demonjić 8), Pejić 7 (od 66. minuta Radić -) , Prljeta 7, Lukić 7,5, Đokić 7, Lj. Sarkić 7 (od 82. minuta Vidaković -).

Omarska – Borac (Š) 4:2 (1:2)

Strijelci: 0:1 Curaković u 14, 0:2 Spasojević u 24, 1:2 B. Romanić u 45, 2:2 Grahovac u 54, 3:2 Panić u 70. 4:2 Da. Romanić u 84. minutu.

Stadion: FK Omarska u Omarskoj.

Sudija: Vanja Ajder (Banjaluka) 7.

Žuti kartoni: Krecelj, Višić, D. Nišević (Omarska), Arsić, Smajić (Borac, Šamac).

Crveni kartoni: Perica Mićić (Borac, Šamac) u 30. minutu, Nikola Veljović (Borac, Šamac) u 64. minutu.

Igrač utakmice: Vedran Panić (Omarska) 8.

Omarska: Jokić 6,5, Da. Romanić 7, N. Nišević 6 (od 68. minuta Višić -), B. Romanić 7,5, D. Nišević 6,5, De. Romanić 6,5, Panić 8 (od 84. minuta Đ. Rosić -), Grahovac 7,5, Anđić 7, O. Jaćimović 6.5 (od 80. minuta Zdjelar -), Malešević 8.

Borac (Šamac): Smajić 6, Veljović 5,5, Mićić 5,5, Curaković 7, Lukić 6 (od 56. minuta B. Jaćimović 6), Brčkalić 7, Aleksić 5,5 (od 74. minuta Đurić -), Arsić 7, Spasojević 7 (od 38. minuta Milićević 6), Stanković 7, Đorić 8.

Lokomotiva – Velež (N) 6:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Jang Ven Đie u 18, 2:0 Nukić u 49, 3:0 Sen. Đumurović u 51, 4:0 Jang Ven Đie u 60, 5:0 Ilić u 64, 6:0 Jašarević u 83. minutu.

Stadion: Lokomotive u Brčkom.

Sudija: Danijel Gavrić (Bijeljina) 7.

Žuti kartoni: Sel. Ćumurović (Lokomotiva), Prodanović (Velež, Nevesinje).

Igrač utakmice: Jang Ven Đie (Lokomotiva) 8.

Lokomotiva: Ilišković – (od 83. minuta Šešlić -), Sel. Ćumurović 7 (od 59. minuta Ilić 7,5), Marić 7, Bošković 7, Nukić 7,5, San. Ćumurović 7, Bojić 7, Trujić 7, Marković 7, Jang Ven Đie 8 (od 66. minuta Jašarević -), Tursunović 7.

Velež (Nevesinje): Zurovac 5, Knežević 5, Petković 5, Šiljegović 5, Prodanović 5, Šarenac 5, Pudar 5, Samardžić 5, Perišić 5, Šipovac 5, Radović 5.

Rudar (U) – Ilićka 01 1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Cvijić u 9. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Gledalaca: 150.

Sudija: Rajko Đorđić (Bijeljina) 8.

Žuti kartoni: Stevanović, Bojić, Dr. Lazić (Rudar, Ugljevik), Aleksić, Simikić (Ilićka 01, Brčko).

Crveni karton: Nenad Marković u 61. minutu (Ilićka 01).

Igrač utakmice: Branislav Cvijić (Rudar, Ugljevik) 8.

Rudar (Ugljevik): Dragić 7, Bogičević 7, Bojić 7, Todorović 6 (od 46. minuta Blagojević 7), Dr. Lazić 7, Da. Lazić 7, Stevanović 7, B. Cvijić 8, Teodorović 7 (od 81. minuta Davidović -), Marinković 7, V. Marković 7.

Ilićka 01: Vukadinović 7, N. Marković 5, Mehmedbegović 6, Maksimović 6, G. Antunović 6 (od 76. minuta Simikić -), Arsić 6, D. Marković 6, Rakita 6,5, D. Antunović 6 (od 46. minuta Aleksić 5,5), Mišković 6, Mirić 6.

Jedinstvo (BR) – Mladost (R) 4:3 (1:1)

Strijelci: 0:1 Đurović u 6, 1:1 Mitrović u 10, 2:1 Mitrović u 50, 3:1 Krstić u 58, 4:1 Ristić u 76, 4:2 Tošović u 80, 4:3 Đurović u 85. minutu.

Stadion: “Ribin” u Brodcu.

Sudija: Boško Rakić (Bijeljina) 7.

Žuti karton: Nikolić (Mladost, Rogatica).

Igrač utakmice: Nikola Mitrović (Jedinstvo, Brodac) 8.

Jedinstvo (Brodac): Sofrenić 6,5, Jovanović 7, Sekanić 7, Sekulić 7, Krstić 7 (od 63. minuta Spasojević -), Mijatović 7, Gašević 7 (od 68. minuta Jović -), Lukić 7, Makarić 5,5 (od 46. minuta Perić 6,5), Mitrović 8, Ristić 7.

Mladost (Rogatica): Ljubinac 5, Janjić 6 (od 73. minuta Milovanović -), Ćaćić 6, Tomić 6, Nerić 6, Đurović 7, Nikolić 6, Klisura 6, Tošović 7, Rosić 6, Rajak 6.

Zvijezda 09 – Mladost (BS) 1:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Milanović u 72, 1:1 Jovanović u 78. minutu.

Stadion: “Borovača” – Dijelovi u Bijeljini.

Gledalaca: 250.

Sudija: Bojan Pejić (Sokolac) 8.

Žuti kartoni: Vučić, Mašanović, Kalajdžić, Dražić, Šikuljak (Zvijezda 09), Lazarević, Simikić, Nešković (Mladost, Bogutovo Selo).

Igrač utakmice: Dalibor Jovanović (Mladost, Bogutovo Selo) 8.

Zvijezda 09: Jović 7, Kalajdžić 6,5, Mašanović 6 (od 82. minuta Torbica -), Lazić 6 (od 58. minuta Šikuljak 6), Milanović 7, Dražić 6,5, Grujičić 6 (od 66. minuta Stevanović -), Janjić 6,5, Boljanović 6, Živković 6, Vučić 6.

Mladost (Bogutovo Selo): Đokić 7, Simić 6,5, Božić 6,5, Lazarević 6,5, Jokić 7, G. Simikić 6 (od 73. minuta Kostić -), D. Simikić 7, Đurđević 7 (od 64. minuta Jovanović 8), Cvijetinović 6,5, Marinković 6,5, Nešković 6,5 (od 85. minuta Čajlaković -).

Sloga Junajted – Famos 3:0 (3:0)

Strijelci: 1:0 Blagić u 24, 2:0 Lalović (autogol) u 34, 3:0 Delibašić u 44. minutu.

Stadion: “Tombak” u Bijeljini.

Sudija: Marko Taborin (Zvornik) 8.

Žuti kartoni: Lukić, Mitrić (Sloga junajted), Tešanović (Famos).

Crveni karton: Ognjen Mičić u 80. minutu (Famos).

Igrač utakmice: Bajro Delibašić (Sloga Junajted) 8.

Sloga Junajted: Savić 7, Lukić 7 (od 46. minuta Simić 7), Gusak 7, Vasić 7, Karač 7 (od 46. minuta Mitrić 7), Čebić 7, Babunović 7, Delibašić 8, Ostojić 7, Mitrović 7, Blagić 7 (od 78. minuta Borovčanin -).

Famos: Terzić 6, Šehovac 5, Mičić 5, Močević 7, Vitković 7, T. Lalović 5 (od 80. minuta Šešlija -), N. Tešanović 5 (od 65. minuta Plavšić -), M. Tešanović 5, Papaz 5, Koprivica 5, M. Lalović 5 (od 65. minuta Tambur -).

Glasinac 2011 – Gorica 1:1 (1:1)

Strijelci: 1:0 Lukić u 23, 1:1 Tonković u 45. minutu.

Stadion: “Bara” u Sokocu.

Sudija: Milan Tadić (Pale) 6.

Žuti kartoni: Blagojević, Ćosić, B. Jolović, Gašević (Glasinac 2011), Miljković, Vuković, Zečević, Novaković (Gorica).

Igrač utakmice: Ljubiša Jović (Gorica) 7.

Glasinac 2011: M. Pajević 6,5, Ćosić 6, B. Jolović 6, Gavrilović 6, P. Pajević – (od 27. minuta Žugić 6), N. Jolović 5,5 (od 46. minuta Šijaković 6), Gašević 6, Lukić 6,5 (od 72. minuta Arbinja -), Živković 6,5, Vujičić 6, Blagojević 6.

Gorica: Đurić 6,5, Lukić 6,5, Maksimović 6,5, Jović 7, Miljković 5,5 (od 46. minuta Novak 6), Stojanović 6, Karaman 6,5, Vuković 6, Tonković 6,5 (od 46. minuta Pavlović 5,5), Zečević 6, Novaković 6,5.