Drina poražena u goleadi

[dropcap]ZVORNIK[/dropcap] Drina je u Sarajevu doživjela ubjedljiv poraz od Olimpika rezultatom 2:5.

Zvorničani u ovoj utakmici nisu mogli računati na povrijeđene Dejana Uzelca i Slavka Ćulibrka, dok je Slaviša Radović izdržavao kaznu zbog tri žuta kartona.

“Zaslužena pobjeda Olimpika, koji bi bio favorit i da smo nastupili kompletni. Brza tri gola domaćih su nas totalno poremetila, pa se nismo mogli snaći ni kada smo smanjili na 1:3 pogotkom Edina Rustemovića. Poraz je previsok prema prikazanoj igri, jer smo i mi imali svoje prilike, koje nismo iskoristili. Okrećemo se narednim utakmica u kojima možemo tražiti bodove”, rekao je Aleksandar Vasić, pomoćni trener Drine.

Statistika

Olimpik – Drina 5:2 (2:0)

Strijelci: 1:0 Smajić u 11, 2:0 Muharemović u 44, 3:0 Muharemović u 47, 3:1 Rustemović iz penala u 52, 4:1 Muharemović iz penala u 54, 5:1 Gojak u 89, Filipović u 90. minutu.

Stadion: “Otoka” u Sarajevu.

Gledalaca: 300

Sudija: Darko Obradović (Stolac) 6,5.

Žuti karton: Đerić (Drina).

Igrač utakmice: Veldin Muharemović (Olimpik) 8.

Olimpik: Oštraković 6,5, Merajić 6,5, Regoje 7, Muharemović 8 (od 60. minuta Gojak 7), Pandža 7, Smajić 6,5 (od 82. minuta Šivšić -), Bogičević 7, Subašić 6,5, Gligorov 6,5, Handžić 6,5 (od 85. minuta Čomor -), Nukić 7.

Drina: Maksimović 5, Filipović 5,5, Rustemović 5,5, Ivanović 5, Kikić 5, Kostić 5 (od 74. minuta Đurić -), Lazarević 5, Memović 5, Ilić 5 (od 62. minuta Vasić -), Čolović 5, Đerić 5 (od 80. minuta Milošević.