CSKA namučio Arsenal, Salcburg deklasirao Lacio

Fudbaleri Arsenala, Atletiko Madrida, Salcburga i Marseja plasirali su se u polufinale Lige Evrope.

Tobdžije su remizirale u Moskvi 2:2 i ukupnim rezultatom 6:3 prolaze dalje.

Činilo se da će Tobdžije lako u Moskvi, ali je CSKA namučio ekipu Arsena Vengera.

Armejci su poveli u 39. minutu preko Čalova, da bi u nastavku meča Nababkin povećao prednost poslije loše odbijene lopte Petra Čeha. Golman Arsenala spustio je loptu poslije snažnog udarca iz daljine pravo na nogu strijelca.

Mogli su gosti brzo da smanje vođstvo, ali je Elnenijev gol poništen zbog ofsajda.

Ipak, u 76. minutu Dani Velbek preciznim udarcem matira Akinfejeva za 2:1, a Ramzi u sudijskoj nadoknadi postavlja za konačnih 2:2.

Salcburg je priredio pravi spektakl i sa 4:1 deklasirao Lacio u revanš meču. Italijani su imali rezultat koji ih je vodio dalje (prvi meč 4:2), ali su Austrijanci priredili pravi spektakl u završnici. Za četiri minuta postigli tri gola i ukupnim rezultatom 6:5 prolaze dalje.

Marsej je poslije preokreta slavio protiv Lajpciga sa 5:2, dok gol Sportinga protiv Madriđana nije bio dovoljan za prolaz Portugalaca.