Brazil siguran protiv Kolumbije

[dropcap]FORTALEZA[/dropcap] Ostvario se prvi dio naše prognoze da će prvi polufinalni par Svjetskog prvenstva biti Brazil – Njemačka.

Brazilci su večeras protiv Kolumbije prikazali možda najbolju igru, ali ostaje utisak da to neće biti dovoljno u dvoboju s “pancerima”, 8. jula. Pogotovo što zbog dva žuta kartona u sastavu domaćina neće biti Tijago Silva, strijelac vodećeg gola večeras, u 7. minutu.

Dodatnu poteškoću mogla bi predstavljati povreda Nejmara, koji je na nosilima iznijet sa terena, nakon što je na njega koljenima s leđa naletio Zuniga.

Na 2:0 je sjajnim udarcem iz slobodnog udarca sa oko 30 metara povisio David Luiz u 69. minutu.

Brazil se tada povukao, prepustivši inicijativu odličnim Kolumbijcima. Pokazalo se da je ta odluka došla prerano, jer je već u 80. minutu Žulio Cezar skrivio penal. Svoj šesti gol postigao je Džejms Rodrigez, smanjivši na 1:2.

Rezultat se do kraja nije promijenio tako da će na toj brojci i ostati, sa velikim šansama da osvoji “Zlatnu kopačku”.

U subotu se igraju preostali četvrtfinalni susreti; Argentina – Belgija (18) i Holandija – Kostarika (22).

Brazil – Kolumbija 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 – Silva u 7, 2:0 – Luiz u 69, 2:1 – Rodrigez u 80.

Brazil: Cezar, Silva, Luiz, Majkon, Marselo, Fernandinjo, Paulinjo (od 86. Ernanes), Oskar, Nejmar (od 88. Enrike), Hulk (od 83. Ramires), Fred.

Kolumbija: Ospina, Jepes, Zapata, Zuniga, Armero, Sančez, Gvarin, Kvadrado (od 80. Kintero), Ibarbo (od 46. Ramos), Gutjerez (od 70. Baka), Rodrigez.