Borusija odnijela bodove iz Augsburga

[dropcap]AUGSBURG[/dropcap] Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su večeras kao gosti ekipu Augsburga sa 3:2, u prvoj utakmici 2. kola njemačke Bundes lige.

Borusija je opravdala ulogu favorita potvrdivši da se oporavila od šokantnog poraza na otvaranju sezone kod kuće od Bajera iz Leverkuzena (2:0).

Tim Jirgena Klopa igrao je mnogo bolje i već poslije 15 minuta stekao dva gola prednosti, kasnije poveo i sa 3:0, ali umalo da od gotovog napravi veresiju.

Augsburg je u završnici zaigrao angažovanije, postigao dva gola i malo je nedostajalo da izbori remi, ali su gosti uspjeli da sačuvaju mrežu i zasluženo odnose sva tri boda.

Srpski reprezentativci Miloš Jojić i Neven Subotić bili su starteri u ekipi Borusije, Jojić je zamijenjen u 64. minutu, dok je kod domaćina Nikola Ðurđić igrao do 82. minuta.

• Augsburg – Borusija Dortmund 2:3 (Bobadilja 83, Matavž 90 – Rojs 12, Papastatopulos 15, Ramos 79)