Argentina se osvetila Njemačkoj za poraz u finalu SP

[dropcap]DISELDORF[/dropcap] Fudbalska reprezentacija Argentine savladala je sinoć u prijateljskoj utakmici u Diselforfu domaću selekciju Njemačke sa 4:2.

Strijelci su bili Širle u 52. i Gece u 78. za Njemačku, a Aguero u 20, Lamela u 40, Fernandez u 48. i Di Marija u 50. minutu za Argentinu.

Na debiju novog selektora Herarda Martina “gaučosi” su se osvetili Nijemcima za poraz u finalu prvenstva svijeta u Brazilu.

Najbolji pojedinac susreta bio je novoangažovano pojačanje Mančester Junajteda, Anhel di Marija, koji je asistirao kod tri pogotka južnoameričke selekcije i postigao četvrti.

Argentina je poslije 50 minuta igre vodila sa 4:0 i Nijemcima je prijetio debakl, ali su poraz ublažili Andreas Širle i u završnici Mario Gece, koji je bio strijelac odlučujućeg gola za trijumf na Mundijalu.

U njemačkoj reprezentaciji nije igrao povređeni Mesut Ozil, dok je kod Argentinaca izostao Lionel Mesi.