RG: Lajovićev rezultat karijere!

[dropcap]PARIZ[/dropcap] Dušan Lajović ostvario je najbolji rezultat u karijeri na Gren slem turnirima, pošto je savladao Jirgena Zopa sa 6:2, 6:4, 6:4 u drugom kolu Rolan Garosa.

Lajović ima veliku priliku i da se plasira u osminu finala, pošto će mu sledeći rival biti bolji iz američkog okršaja Džeka Soka i Stiva Džonsona, prenosi B92.

Lajović je najviše problema sa Zopom, trenutno 335. na svijetu, imao u drugom setu, kada je spasio četiri brejk lopte na početku seta, a onda je spasio još jednu u gemu u kojem je servirao za set.

Jelena Janković već se plasirala u treće kolo, Ana Ivanović igra sa Svitolinom posljednja na Šatrijeu (poslije mečeva Nadal – Tim i Gaske Berlok), a tokom dana igra i Nenad Zimonjić.