Juniorkama Srbije ekipno zlato na EP

[dropcap]GRANVIL[/dropcap] Ženska juniorska reprezentacija Srbije u tenisu osvojila je zlatnu medalju na ekipnom prvenstvu Evrope savladavši u finalnom meču završnog turnira u Granvilu, u Francuskoj, selekciju Rumunije 2:0.

Pod vođstvom saveznog trenera Ivana Ðurđevića, boje nacionalnog tima na šampionatu za teniserke do 18 godina branile su Ivana Jorović, Nina Stojanović i Jelena Lukić.

Pojedinačni rezultati meča za titulu:

• Jorović – Joana Loredama Roska 6:2, 3:6, 6:3
  • Stojanović – Joana Duku 4:6, 7:6 (2), 6:1

Na putu do evropskog zlata Srbija je najprije osvojila kvalifikacioni turnir u Aradu, gdje je u finalu savladala domaćina Rumuniju i plasirala se na završni turnir u Francuskoj.

Srpske zlatne djevojke u prvom kolu turnira u Granvilu savladale su ekipu Italije (2:1), u polufinalu su nadigrale selekciju Mađarske (3:0), a u borbi za titulu ponovo je pao stari rival Rumunija (2:0).