Ðoković ekspresno do drugog kola Vimbldona

[dropcap]LONDON[/dropcap] Najbolji srpski teniser Novak Ðoković uspješno je startovao na Vimbldonu, pošto je danas u prvom kolu savladao Kazahstanca Andreja Golubjeva sa 6:0, 6:1, 6:4.

Ðoković je do treće pobjede u međusobnim duelima protiv Golubjeva došao poslije 90 minuta igre.

Srpski teniser je opravdao ulogu favorita i prvog nosioca na turniru. Dominirao je tokom većeg dijela meča, dozvolivši protivniku samo u trećem setu da pruži ozbiljniji otpor.

Koliko je 27-ogodišnji Beograđanin bio ubjedljiv govori podatak da je kazahstanskom teniseru u prva dva seta prepustio samo jedan gem.

U nastavku meča Golubjev je zaigrao bolje, ali nedodvoljno da napravi iznenađenje.

Protivnik Ðokovića u drugom kolu biće Čeh Radek Štepanek, koji je bio bolji od Urugvajca Pabla Kuevasa sa 6:2, 6;4, 6:4.

Biće to njihov 12. međusobni susret. Ðoković vodi sa 10-1 i dobio je posljednjih 9 mečeva protiv iskusnog Čeha. Posljednji put su se sastali na Mastersu u Rimu ove godine i slavio je Ðoković sa 6:3, 7:5.