Počela nova rukometna sezona u BiH

Rukometaši Izviđača silovito su krenuli u novu sezonu nakon što su u okviru prvog kola Premijer lige BiH savladali ekipu Bosne iz Visokog sa 26:17.

Duel ekipa koje su najavile borbu za vrh u potpunosti je pripao “skautima”, koji su već na otvaranju sezone pokazali da će uz Borac biti glavni kandidati za titulu. S druge strane, pojačana Bosna bila je ravnopravan takmac tek u prvih 30 minuta.

Ljubušake su do prvih bodova predvodili golman Josip Kvesić sa 16 odbrana, te David Mandić sa osam pogodaka. U redovima gostiju ovosezonska pojačanja, Adnan Harmandić i Ivan Divković su postigli po šest golova.”Rezultatski to izgleda ubjedljivo, ali imali smo vrlo ozbiljnog protivnika. Naš golman je skinuo par zicera i onda smo mi uhvatili ritam i počeli da se odvajamo rezultatski”, istakao je strateg Izviđača Silvio Ivandija.

Ulogu favorita na premijeri su opravdali Konjuh i Zrinjski. Tim iz Živinica je slavio kod novajlije Rudara iz Kaknja, dok su “plemići” bili bolji od Goražda.

“Cijela ekipa je dala svoj doprinos. Od prvog do posljednjeg minuta smo igrali samo s jednim ciljem, a to je pobjeda. U jednom trenutku Kakanj rezultatski nije mogao da nam parira, tako da smo u Živinice donijeli prve bodove sa gostovanja. Mišljenja sam da ćemo i za sedam dana ponoviti istu predstavu na terenu protiv Izviđača”, kazao je Arnad Hamzć, prvi strijelac Konjuha sa osam pogodaka.

Trijumf nad Slogom ući će u istoriju Slavije iz Istočnog Sarajeva kao prva pobjeda “sokolova” u elitnom rangu bh. rukometa. Domaćinu je pripala triler završnica, a najviše zasluga pripadaju Ivanu Beniću, koji je devet puta pogađao mrežu Dobojlija.

U ženskoj konkurenciji Grude su gostujućom pobjedom nad Izviđačem krenule u odbranu naslova. Prvo kolo posebno će pamtiti rukometašice Dubice, koje su u premijernom nastupu u Premijer ligi kao gošće pobijedile Katarinu i tako ispisale nove klupske stranice istorije.