Island pao, pobjeda više nego mršava

[dropcap]SARAJEVO[/dropcap] Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine sinoć je u Sarajevu pobijedila selekciju Islanda sa 33:32 (14:17) u prvom susretu dodatnih kvalifikacija (baraž) za nastup na Svjetskom prvenstvu 2015. u Kataru.

Iako oslabljena neigranjem čak petorice igrača, reprezentacija BiH je velikom borbenošću uspjela da napravi iznenađenje i savlada jednu od najboljih evropskih ekipa. Junak susreta bio je Nikola Prce, koji je u svojoj najboljoj partiji u dresu reprezentacije postigao 11 golova, javlja fena.

U prvih 20-ak minuta susreta rukometaši BiH su neutralisali brzu igru Islanda, ali u nastavku nisu uspjeli da se odbrane i sačivaju prednost od tri gola (11:8 u 17. minuti). Brojne tehničke pogreške našeg tima u napadu Islanđani su na drugoj strani neumoljivo kažnjavali. Brzim kontrama preokrenuli su rezultat i na odmor otišli s prednošću 14:17.

I u nastavku susreta Islađani su držali prednost, a najveću su zabilježili u 44. minuti (23:27). U posljednjih 15-ak minuta izabranici selektora Dragana Markovića, na krilima 3.000 navijača u dvorani ” Mirza Delibašić”, uspjeli su da se vrate u igru i naprave preokret. Stigli su vodstvo gostiju (29:29), te u finišu golovima Burića i Prce osigurali veliku pobjedu.

Minimanlu prednost rukometaši BiH će pokušati da odbrane u revanšu, koji će se igrati 15. juna u Rejkjaviku.