Stjepanović osvojio zlato na 200 metara slobodno

[dropcap]BERLIN[/dropcap] Reprezentativac Srbije u plivanju Velimir Stjepanović osvojio je danas zlatnu medalju na 200 metara slobodnim stilom na prvenstvu Evrope u Berlinu.

Stjepanović je plivao fantastično, vodio je tokom cijele finalne trke i na kraju stigao do zlata u vremenu ličnog i nacionalnog rekorda – 1:45,78 minuta.

“Uradio sam zaista sve što je trebalo. Znao sam sve vreme da me prati svetski i evropski rekorder Paul Biderman i držao sam tempo. Očigledno je da sam imao boljih 50 metara od njega”, rekao je Stjepanović za RTS.

Sjajni srpski plivač osvojio je u Berlinu drugu titulu šampiona Evrope, nakon što je u ponedjeljak slavio na 400 metara slobodno.

Srebrno odličje na 200 metara slobodno pripalo je svjetskom i evropskom rekorderu u toj disciplini, Nijemcu Paulu Bidermanu (1:45:80), a bronzom se okitio Francuz Janik Anjel (1:46,65).