Srbija odbranila trofej u Svjetskoj ligi

[dropcap]DUBAI[/dropcap] Vaterpolisti Srbije odbranili su trofej Svjetske lige, pošto su danas u finalu završnog turnira u Dubaiju savladali Mađarsku sa 10:6 (3:2, 4:0, 3:1, 0:3).

Selekciji Srbije to je osmi trofej u ovom takmičenju, a četvrti u posljednjih pet godina.

Izabranici Dejana Savića do trijumfa su došli zahvaljujući odličnoj igri prije svega u odbrani, u prve tri četvrtine.

O tome svjedoči podatak da su Mađari drugi gol dali u završnici prvog perioda, a treći tek u trećoj četvrtini.

U završnici finalnog meča došlo je do opuštanja u igri Srbije, šansu su dobili i rezervisti, pa su Mađari donekle ublažili ovaj poraz.

Trostruki strijelci za Srbiju bili su Filip Filipović i Stefan Mitrović, a isti golgeterski učinak imao je i Deneš Varga kod Mađara.