Odbojkaši Srbije poveli, pa stali

[dropcap]LOÐ[/dropcap] Odbojkaška reprezentacija Srbije izgubila je danas u Lođu od selekcije SAD sa 3:1 (23:25, 31:29, 25:17, 25:21) u 2. kolu E grupe druge faze prvenstva svijeta u Poljskoj.

Nakon blistave pobjede u duelu sa Italijom, srpski odbojkaši danas nisu bili na visini zadatka.

Vođena je očekivano velika borba, ali su Amerikanci bili istrajniji i sigurniji, pa su poslije izgubljenog prvog seta napravili veliki preokret.

Susret je, čini se, prelomljen u drugom setu, kada je reprezentacija SAD poslije maratonske razmjene poena iskoristila tek 10. set loptu za 31:29.

Gubitak tog seta poremetio je redove srpskog tima i najavio neuspjeh. Izabranici Igora Kolakovića počeli su da griješe, imali velike probleme u prijemu, dok su Amerikanci sjajno servirali i djelovali sve sigurnije.

U posljednjem setu srpski odbojkaši ponovo su oscilirali u igri, premda su od minus pet poena stigli do izjednačenja (17:17).

Činilo se da imaju snage za izjednačenje u setovima i najave nova uzbuđenja u petom. Međutim, bili su brzopleti, malo šta im je polazilo za rukom, pa su odbojkaši SAD na kraju zasluženo slavili.

Ovim neuspjehom Srbija je sa treće pala na petu poziciju u E grupi.

U narednom duelu druge faze SP Srbija igra u subotu od 16.30 protiv Francuske, takođe u Lođu.

U prvoj utakmici 2. kola Iran je pobijedio Argentinu sa 3:0 (25:15, 25:23, 25:16), a u ostalim mečevima od 20.15 u Lođu sastaju se Poljska – Italija i u Bidgošću Francuska – Australija.