Rozbergu pol pozicija, Hamilton ponovo imao peh

[dropcap]BUDIMPEŠTA[/dropcap] Njemački vozač Formule 1 Niko Rozberg za volanom Mercedesa startovaće kao prvi na Velikoj nagradi Mađarske u nedjelju pošto je danas bio prvi u kvalifikacijama.

Rozberg je krug izvezao u vremenu 1:23,201 minuta, ispred sunarodnika Sebastijana Fetela i Finca Valteri Botasa.

Britanski vozač Fomule 1 Luis Hamilton ponovo nije imao sreće, pošto mu se u prvoj trci kvalifikacija za Veliku nagradu Mađarske zapalio bolid.

Britanac, koj je na 14 bodova zaostatka za vodećim u generalnom plasmanu, Nijemcem Nikom Rozbergom, bio je najbrži u prva tri treninga i bio je faviorit za pol poziciju.

Svjetski šampion iz 2008, pobjednik na posljednje dvije Velike nagrade Mađarske, ukupno 4, moraće umjesto toga da se žestoko bori za što bolju poziciju u nedjelju.

Dvadesetdevetogodišnji Hamilton, koji je na prethodnoj Velikoj nagradi Njemačke prošle nedjelje morao da startuje sa 20. pozicije, nakon je doživio udes, završio je na kraju na sjajnom trećem mjestu.