Jokićev tripl-dabl u pobjedi nad Torontom

Srpski košarkaš Nikola Jokić sa tripl-dablom, 18. u karijeri, vodio je Denver do pobjede nad Torontom 106:103 u nastavku NBA lige.

U duelu prvoplasiranih timova Istoka i Zapada slavili su Nagetsi u Torontu, uz vjerovatno najbolju partiju Jokića ove sezone sa 23 poena, 15 asistencija i 11 skokova.

Posebno se srpski centar istakao u finišu kada se lomio meč jer je preuzeo odgovornost pogađajući sa linije penala.

Veliki doprinos šestoj pobjedi u nizu Denvera dao je Džamal Marej sa 21 pogotkom, dok je kod domaćina najbolji bio Kavai Lenard sa 27.

Denver je prvi na Zapadu sa skorom 16-7, istim kao Los Anđeles Klipersi Bobana Marjanovića i Miloša Teodosića koji su trijumfovali u Nju Orleansu 129:126.

U meču, koji je riješio Lu Vilijams košem u poslednjim sekundama, srpski tandem nije dobio ni minut.

Tobajas Heris dao je 27, Danilo Galinari 24 poena, a Pelikansima nisu pomogli ni Džulijus Rendl sa 37 i Džru Holidej sa 32.