Dabl-dabl Nurkića, ponovo tuča na parketu

Košarkaši San Antonija nisu dozvolili iznenađenje i pobjedom na gostovanju u Mineapolisu 100:93 nastavili su poteru za vodećim timom Zapadne konferencije NBA lige Golden Stejtom.

Oslabljeni Vukovi su pružili odličan otpor Sparsima, u finišu druge četvrtine imali su i 12 poena prednosti (51:39), ali su treći periiod izgubili sa 31:16 i gostima iz Teksasa prepustili da kontrolišu dešavanja na terenu.

Ekipa trenera Toma Tibodoa je serijom 7:0 na nešto više od dva minuta prije kraja povela 93:92, međutim, San Antonio je uzvratio istom mjerom.

Lamarkus Oldridž je sa 26 poena (12/24 iz igre) i 5 skokova bio najbolji kod Sparsa, pratio ga je Kavai Lenard sa 22 (7/13 iz igre, 0/5 za tri) i 4 asistencije, dok su Pau Gasol i Manu Đinobili zabilježili po 11 koševa.

Vulvsi su četvrtim uzastopnim porazom na minimum umanjili šanse da se plasiraju u plej-of, pogotovo što u timu do kraja sezone neće biti Nemanje Bjelice, koji je u utorak operisan, i Zeka Lavina.

U domaćem sastavu Karl Entoni Tauns je upisao 25 poena (8/17 iz igre) i 14 skokova, Endrju Vigins 22 koša i po 4 skoka i asisitencije i Riki Rubio 9 poena i po 7 uhvaćenih lopti i uspješnih dodavanja.

Milvoki je u direktnoj borbi za mjesto u plej-ofu slavio na gostovanju Portlandu 93:90.

Domaći tim je u većem dijelu meča bio u rezultaskom zaostatku, najviše minus 15 u trećoj četvrtini, ali su se Blejzersi vratili u meč i čak bili blizu trijumfa.

Trojkom Demijena Lilarda na 3:12 minuta prije kraja utakmice Portland je poveo sa 90:87, međutim, do kraja meča više nisu postigli koš što su Baksi iskoristili i serijom 6:0 stigli do važnog trijumfa. Interesantno, u posljednjih 99 sekundi rezultat na semaforu se nije mijenjao.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Kris Midlton sa 26 (11/22 iz igre, 3/3 za tri) i Janis Adetokumbo sa 22 poena, uz skokova i 3 asistencije, dok su Blejzerse predvodili Lilard sa 31 (13/26 iz igre, 2/9 za tri) poenom, 5 skokova i 7 asistencija i Si Džej Mekolum sa 21 poenom.

Odličan je bio i Jusuf Nurkić sa 11 poena (5/9 iz igre, 1/3 slobodna bacanja), 14 skokova, asistencijom, po dvije ukradene lopte i blokade i četiri izgubljene lopte.

Portland  je prvi ispod crte na istoku, sa pobjedom manje od Denvera, dok Baksi drže sedmo mjesto na Zapadu.

Košarkaši Nju Orelansa pobijedili su Memfis sa 98:82 uz sjajnu partiju Demarkusa Kazinsa, Toronto je poslije produžetka savladao Čikago 122:120, Bruklin je iznenadio Detroit 98:96, dok je Majami očekivano bio bolji od Feniksa 112:97.

Hornetse je do trećeg uzastopnog trijumfa predvodio fenomenalni Kazins, koji je postigao skoro polovinu koševa za svoj tim. Novajlija iz Sakramenta je za 37 minuta postigao 41 poen (14/27 iz igre, 5/9 za tri, 8/9 slobodna bacanja), uz 17 skokova, po dvije asistencije i ukradene lopte i tri blokade.

U važnoj pobjedi u borbi za plej-of Bigija je pratio Entoni Dejvis sa 19 poena i 13 skokova, dok je Džru Holidej postigao 11 poena i imao 6 asistencija. Gosti su prekinuli seriju od četiri trijumfa, a najzapaženiji su bili Majk Konli sa 16, odnosno Džamajkl Grin i Troj Denijels sa po 12 poena.

U sjajnom meču u Torontu domaći Reptorsi su veći dio drugog poluvremena bili u značajnom zaostatku za Bulsima. Na nešto manje od 7 minuta prije kraja gosti su vodili 109:94, ali su Reptorsi serijom 15:0 izjednačili, meč uveli u produžetak i potom upisali treći uzastopni trijumf i učvrste se na četvrtom mjestu na Istoku.

Demar DeRozan predvodio je Reptorse sa 42 poena (17/38 iz igre), 7 skokova i 8 asistencija, 19 je postigao Kori Džozef, a 16 Serž Ibaka. U poraženoj ekipi Džimi Batler je upisao 37 poena, 10 skokova i 6 asistencija, Radžon Rondo 24 (rekord sezone), 5 skokova i 8 asistencija, a Pol Zipser i Raul Lopez po 12 koševa.

Meč je obilježila i tuča Robina Lopeza i Serža Ibake, koji su pre vremena morali u svlačionicu.

Majami je u drugom dijelu druge četvrtine prelomio meč sa Feniskom. Domaća ekipa je od rezultata 36:36 serijom 23:10 otišla na značajnih +13, a u trećem periodu bilo je i maksimalnih 22 poena viška.

Hasan Vajtsajd je sa 23 poena i 14 skokova ostvario 13. uzastopni dabl-dabl, što je novi rekord Hita, Tajler Džonson je dodao 17, uz 4 asistencije, a Goran Dragić 16 poena (6/15 iz igre).

Detroit je porazom od Bruklina, najlošijeg tima u ligi, učinio uslugu konkurentima u borbi za mjesto u doigravanju na Istoku. Netsi su kontrolisali rezuzltat, početkom posljednje četvrtine bili su i na maksimalnih 10 poena prednosti, a koš odluke u posljednjoj sekundi postigao je Bruk Lopez.

Upravo je Lopez sa 29 poena (13/24 iz igre) i 7 skokova bio najbolji igrač meča, Karis Levert je postigao 15, a Kej Džej Mekdenijels 11 poena.

Kod gostiju iz Mičigena Tobijas Heris je zabilježio 24 poena i 5 skokova, Kentavijus Koldvel Poup 19, Markus Moris 13, koliko i Andre Dramond, uz 17 skokova.

Srpski internacionalac Boban Marjanović nije ulazio u igru.