Vojvodina zaustavljena na korak od podviga

[dropcap]NOVI SAD[/dropcap] Fudbaleri Vojvodine nisu uspjeli da se plasiraju u 3. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope iako su večeras u Novom Sadu, u revanš utakmici 2. kola, savladali tim slovačkog predstavnika Trencina sa 3:0 (1:0).

Strijelci su bili Ivanić u 17, Alivodić u 52. i Stojanović u 68. minutu.

Izabranici trenera Zorana Marića zaustavljeni su na korak od podviga i tek sada će žaliti zbog očajne igre u prvom meču prošle nedjelje u Slovačkoj, gdje su poraženi čak sa 4:0.

Večeras su se prikazali u sasvim drugom svjetlu, igrajući nadahnuto i motivisano i samo zbog zle sreće nisu stigli barem do produžetaka.

Kada je Ivanić načeo mrežu odličnog golmana Volešaka poslije 15-ak minuta ništa nije govorilo da će Novosađani stići nadomak ubjedljivog trijumfa.

Najveći dio uzbudljive utakmice protekao je u velikoj ofanzivi srpskog tima.

U drugom poluvremenu su Alivodić i Stojanović nagovijestili da bi ipak Novosađani mogli do cilja; stvorene su brojne šanse, ali nažalost do kraja je nedostajao još jedan gol.

Fudbaleri Trenčina teškom mukom sačuvali su mrežu, a igrači Vojvodine poslije meča su aplauzom pozdravljeni od navijača zbog prikazane igre u uloženog truda.

Trenčin će u 3. kolu kvalifikacija za ligu Evrope igrati protiv engleskog Hala.